گزارش زمین دار شو به نقل از مهر؛

آسمان ركورددار تأخیرهای پروازی مهرماه، كاهش ۱۵ درصدی سفرهای هوایی

آسمان ركورددار تأخیرهای پروازی مهرماه، كاهش ۱۵ درصدی سفرهای هوایی زمین دار شو: شركت هواپیمایی آسمان با داشتن ۳۹ درصد تأخیر در پروازهای خود و ۲۳ درصد تأخیرهای كل پروازهای داخلی مهر ماه، ركورددار تأخیر در پروازهای این ماه بشمار می رود.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، سازمان هواپیمایی كشوری عملكرد شركت های هواپیمایی درباب تاخیرهای پروازی این شركت ها در مهرماه امسال را منتشر نمود.
بر اساس اعلام این سازمان، بیشترین تاخیرهای ماه گذشته را شركت هواپیمایی آسمان با انجام ۳۹ درصد پرواز تاخیردار به خود اختصاص داد. این شركت ۷۸۲ پرواز در ماه گذشته به ثبت رساند كه ۴۷۹ پرواز معادل ۶۱ درصد را در زمان مقرر و ۳۰۳ پرواز معادل ۳۹ درصد را با تاخیر به انجام رساند.
همچنین دو شركت هواپیمایی تابان و ایران ایر تور با انجام ۳۷ درصد از پروازهای خود به صورت تاخیردار در ماه گذشته، در رتبه دوم شركت های هواپیمایی از نظر تاخیرهای پروازی قرار گرفتند.
بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی كشوری، شركت هواپیمایی تابان در مهرماه امسال ۱۱۵ پرواز داخلی انجام داد كه ۷۲ پرواز آن معادل ۶۳ درصد را به موقع و ۴۳ پرواز معادل ۳۷ درصد را با تاخیر به اتمام رساند. همین طور ایران ایر تور باز ۲۵۹ پرواز در ماه گذشته انجام دادكه ۱۶۴ پرواز معادل ۶۳ درصد را به موقع و ۹۵ پرواز معادل ۳۷ درصد را با تاخیر به اختتام رساند.
همچنین در این ماه كمترین تاخیر پروازی به شركت پویا ایر بود كه ۱۰۰ درصد ۳۲ پرواز مهرماه را در زمان مقرر به اتمام رسانده است. هواپیمایی معراج باز از ۶۰ پرواز خود تنها ۳ پرواز معادل ۵ درصد را با تاخیر به اختتام رساند و ۵۷ پرواز معادل ۹۵ درصد را به موقع انجام داده است.
همچنین شركت های هواپیمایی قشم ایر، سپهران، زاگرس و ساها باز به همراه هواپیمایی ماهان شركت هایی بودند كه حجم تاخیرهای آنها زیر ۲۰ درصد بوده است.
این گزارش می افزاید هواپیمایی آسمان با داشتن ۲۳ درصد تاخیرهای پروازی نسبت به كل پروازهای داخلی انجام شده در ماه گذشته بیشترین حجم تاخیرهای پروازی را به خود اختصاص داد و سپس آن هواپیمایی ایران ایر (هما) با در اختیار داشتن ۱۳ درصد تاخیرهای پروازهای داخلی نسبت به كل پروازهای انجام شده در مهرماه در رتبه بعدی قرار گرفته است.
گفتنی است در مجموع ۴ هزار و ۷۷۷ سورتی پرواز در مهر ماه به ثبت رسیده است این در شرایطی است كه در شهریور امسال مجموع پروازهای داخلی ۵ هزار و ۱۷۹ سورتی پرواز، مرداد ماه، ۵ هزار و ۴۹۹ و تیرماه امسال ۵ هزار و ۵۲۶ سورتی پرواز بوده كه برمبنای نظر كارشناسان، این روند كاهشی می تواند ناشی از كاهش تقاضای سفر به دنبال آغاز فصل سرما و سال تحصیلی جدید و همین طور به خاطر افزایش نرخ بلیت هواپیما باشد.
خاطرنشان میگردد تعداد پروازها در مهر ماه سال جاری نسبت به ماه پیش از آن (شهریور ۹۷) معادل ۸ درصد و نسبت به ماه های تیر و مرداد امسال معادل ۱۵ درصد كاهش داشته است.

1397/08/25
17:56:14
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: پرواز , راه , شركت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک