یك نماینده مجلس مطرح كرد:

نقش مؤثر ظرفیت های بازار سرمایه در توسعه صنایع ریلی

نقش مؤثر ظرفیت های بازار سرمایه در توسعه صنایع ریلی زمین دار شو: عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه در توسعه صنایع ریلی، بسیار مؤثر و كارآمد است.به گزارش زمین دار شو به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران؛ علی اسدی كرم با اشاره به مشكلات اقتصادی موجود در كشور و فشارهای اقتصادی اظهار داشت: در این شرایط لازم است تا به استفاده از منابع و ظرفیت های داخلی توجه بیشتری شود.
وی با اشاره به اینكه درحال حاضر استفاده حداكثری از ظرفیت های بازار سرمایه ضروری می باشد، اضافه كرد: پس از انقلاب در هر دوره ای با افزایش نقدینگی در كشور روبرو بوده ایم، به نحوی كه هم اكنون حجم نقدینگی كشور از ۱۶۰۰ میلیارد تومان عبور كرده و اگرروند فعلی ادامه داشته باشد با افزایش بی رویه نقدینگی مواجه خواهیم شد.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به اینكه اگر بانك مركزی و بازارسرمایه بخواهند وضعیت نقدینگی كشور را سروسامان دهند، باید فضا را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم آورند، اشاره كرد: باید دولت اجازه دهد تا بخش خصوصی در پروژه های دولتی وارد شده و طرح های عمرانی را با استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه پیگیری كنند.
اسدی كرم، با تاكید بر اینكه لازم است جهت استفاده از این ظرفیت ها فضا برای فعالیت اقتصادی فراهم شده و امتیازات مطلوبی به این بخش داده شود، تصریح كرد: این امتیازات باید طولانی مدت باشد و سود خوبی را به این بخش منتقل كند تا مردم نسبت به آن اقبال نشان دهند.
عضو كمیسیون صنایع مجلس توسعه صنایع ریلی با استفاده از ظرفیت های این بخش را سبب گسترش و توسعه حمل و نقل ریلی دانست و اظهار داشت: توسعه حمل و نقل ریلی سبب كاهش نرخ هزینه حمل ونقل بار برای تولید كنندگان شده و هزینه ها و قمیت كالای تمام شده آنها را كاهش داده و مقدمات رشد اقتصادی كشورو پشتیبانی از كالای ایرانی را فراهم می آورد.
وی درباب برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی اضافه كرد: هزینه های تحمیلی ناشی از حمل و نقل ریلی به دولت همچون هزینه های ناشی از افزایش تصادفات جاده ای است و بالقطع اگر به بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت های آن در توسعه صنایع ریلی توجه و آنرا گسترش دهیم، شاهد تحولات بسیار مثبتی در حمل و نقل ریلی كشور و سود دهی آن خواهیم بود.
گفتنی است همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل ونقل ریلی به منظور معرفی بسته های تشویقی با هدف كاهش ریسك و افزایش بازدهی سرمایه گذاری، معرفی ظرفیت های بازار سرمایه در تامین مالی و همین طور معرفی فرصت های سرمایه گذاری حوزه ریلی در تاریخ ۱۱ آذر ماه سال جاری در سالن همایش های سازمان صدا و سیما برگزار می گردد.

1397/08/28
13:22:28
5.0 / 5
4106
تگهای خبر: بانك , جاده , حمل و نقل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک