نماینده دامغان مطرح كرد؛

وجود ۳۰۰۰ فارغ التحصیل بیكار در دیار مرغوب ترین پسته جهان

وجود ۳۰۰۰ فارغ التحصیل بیكار در دیار مرغوب ترین پسته جهان زمین دار شو: نماینده مردم دامغان از وجود ۳۰۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی بیكار در این شهرستان آگاهی داد.


ابوالفضل حسن بیگی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: این افراد جوانانی با تحصیلات عالیه دانشگاهی هستند كه عموما دنبال شغلی متناسب با رشته تحصیلی خود و با درآمد مكفی هستند.
وی با اشاره به وجود برخی فرصت های شغلی در دامغان كه نیروی كار آن از خارج این شهرستان تامین می شود، اشاره كرد: هم اكنون تنها ۶۰۰۰ نفر از اتباع افغانستان و تعدادی باز از هم وطنان زابلی در دامغان مشغول كار هستند.
نماینده مردم دامغان از نیروی انسانی بعنوان یكی از مهمترین سرمایه های كشور نام برد و اضافه كرد: باید زمینه ای جهت استفاده از این سرمایه و ظرفیت فراهم گردد. ۳۰۰۰ جوان فارغ التحصیل كه هزینه زیادی برای تحصیل آنها شده نباید بلااستفاده بماند و باید برای بهره گیری از این ظرفیت برنامه ریزی و اقدام عملی صورت گیرد.
حسن بیگی با اشاره به اینكه قبل از انقلاب شمار لیسانس های دامغان به اندازه انگشتان دست هم نمی رسید افزود: به بركت انقلاب اسلامی امروز هزاران جوان با تحصیلات عالیه دانشگاهی و كارشناس ارشد و دكترا در شهرستان دامغان وجود دارد.
وی با اشاره به وجود منطقه ویژه اقتصادی در دامغان اشاره كرد: توسعه و تكمیل این منطقه ویژه می تواند زمینه ساز اشتغال به كار خیلی از جوانان جویای كار در این منطقه شود.
نماینده دامغان همین طور به ضرورت استفاده از ظرفیت های كم نظیر معدنی در این شهرستان تاكید و افزود: دامغان از تنوع بالای معدنی برخوردار می باشد و معادنی با درجه خلوص بسیار بالا در این شهرستان وجود دارد كه سرمایه گذاری در آنها می تواند، مشكل اشتغال در این شهرستان را به راحتی رفع كند، ضمن اینكه پسته دامغان بعنوان مرغوب ترین پسته جهان، ظرفیت ویژه و محصول با ارزش افزوده بالایی است كه توسعه آن و همین طور احداث صنایع تكمیلی و فرآوری آن می تواند اشتغال در شهرستان و استان را متحول كند.
این عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نیاز آبی پایین درخت پسته اشاره كرد: توسعه باغات پسته از راه تامین آب مورد نیاز این بخش و كمك به تجهیز باغ ها به سیستم های نوین آبیاری كه در این چند سال خوشبختانه شتاب بالایی گرفته، می تواند زمینه اشتغالزایی در شهرستان شود.1397/08/29
14:50:23
5.0 / 5
4516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک