استاندار تهران

غیر امن خواندن مسكن مهر دردی از مردم درمان نمی كند

غیر امن خواندن مسكن مهر دردی از مردم درمان نمی كند به گزارش زمین دار شو استاندار تهران در جمع اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان پردیس اظهار داشت: ناایمن خواندن مسكن مهر دردی از مردم درمان نكرده و تنها سبب نگرانی می گردد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد حسین مقیمی شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترك با اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان پردیس، طی سخنانی با بیان این كه استان تهران ۳۵ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد، اظهار داشت: این مجمع ارتباط بسیار خوبی با استانداری تهران دارد و در جلسه ای مشترك، تمام مباحث مربوط به استان را مطرح كردیم و كارگروهی تشكیل شد، تا مشكلات استان را دنبال كنند.
وی افزود: فعالیت نماینده های این دوره استان تهران نسبت به دوره های قبل بیشتر شده است و وقت بیشتری برای استان می گذارند، اما اگر هر كدام از نمایندگان یك مشكل استان را پیگیری كنند، بطور قطع می توانند مثمرثمر باشند.
استاندار تهران با بیان این كه استان تهران به جز بعضی از مناطق شهر تهران، در مابقی استان دارای مشكلات عدیده است، افزود: شهرستان ها و شهرهایی مانند پردیس كه توسعه سریع را تجربه كردند، مشكلات بیشتری دارند، هم اكنون شهرستانی در استان تهران داریم، كه با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت اخیرا یك بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی در حال ساخت و سرانه ورزشی آن ۲ سانتی مربع دارد.
وی اظهار داشت: شهرستانی با ۴۰۰ هزار نفر جمعیت در استان تهران حتی یك تخت بیمارستان ندارد.
مقیمی با بیان این كه طبق قانون مركز بخش باید دارای شهرداری باشد، اظهار داشت: تاسیس شهرداری جاجرود، توسط فرماندار پیگیری شود.
استاندار تهران در مورد ملی اعلام شدن بخشی از اراضی پردیس خطاب به اعضا شوراهای اسلامی اظهار داشت: زمانی كه اداره منابع طبیعی، زمین ها را ملی اعلام می كند، اگر اعتراض دارید باید اعلام كنید، هم اكنون هم می توانید ورود كرده و اعتراض خویش را با استفاده از حقوقی پیگیری كنید تا به نتیجه برسد.
وی در مورد برخی مشكلات زیر ساختی پردیس و بومهن اضافه كرد: در این منطقه رودهن و بومهن با جمعیت های كم و حدود ۵۰۰۰ نفری قرار داشت، اما بعد از آن شهرستان پردیس شكل گرفت.
مقیمی اضافه كرد: به هرحال بومهن و رودهن به صورت طبیعی رشد كرد و برای این رشد امكانات لازم فراهم گردید و در مقایسه با دماوند و دیگر شهرهای هم جوار امكانات تامین شده بود، اما ما با توسعه سریع شهر پردیس مواجه شدیم و تصمیم گرفته شد، ۸۵ هزار واحد مسكن مهر در این منطقه تولید شده و حدود ۴۰۰ هزار نفر در آن ساكن شوند، این مورد را به رشد طبیعی بومهن، رودهن، بافت قدیم پردیس اضافه كنید.
استاندار تهران با بیان این كه هم اكنون تنها حدود ۲۵ هزار واحد مسكن مهر پردیس از ۸۵ هزار واحد فعال شده است و مردم در آن زندگی می كنند، اظهار داشت: حداكثر تا اواسط سال ۹۸ پروژه های مسكونی پردیس به آخر رسیده و مردم در واحدها مستقر می شوند، متاسفانه امكانات ما در ۲ سال آینده پاسخگوی این جمعیت نیست و توان تامین این نیازها را نداریم و بطور قطع با یك سری كمبودها در منطقه مواجه خواهیم شد و بایستی با هم فكری و همكاری و افزایش تحمل از این مرحله و پیچ سخت عبور كنیم.
مقیمی با بیان این كه درصدی از نیازهای واجب مانند آب، برق، گاز، تلفن و فاضلاب تامین می شود، اظهار داشت: تلاش داریم كمبود مدرسه جبران شود، بازارچه و آسفالت فراهم آید، اما شاید نتوانیم به اندازه كافی تخت بیمارستانی و مراكز فرهنگی را فراهم كنیم، ما در این ۲ سال منازل را تكمیل كرده، نیازهای اساسی را به موازات تكمیل خانه ها تامین می كنیم، اما زیر ساخت هایی مانند كانون های فرهنگی هنری، مترو، بیمارستان و... در حد جمعیت موجود تامین نخواهد شد و نیاز به زمان بیشتری دارد.
وی با بیان این كه بعد از ۲ سال سختی، مسكن مهر به فرصتی برای شهرستان پردیس تبدیل خواهد شد، افزود: اقدامات ایمنی برای بعضی از فازهای مسكن مهر پردیس انجام خواهد شد، اما این كه بگوییم مسكن مهر فنی اجرا نشده، دردی را از مردم درمان نكرده و تنها سبب نگرانی می شود، از شما بعنوان نماینده های مردم خواهش می كنم، كه مردم را دل داری دهید، واحدهای مسكن مهر طبق مشخصات فنی تولید شده اند و خانه های خوبی خواهد بود.
نماینده عالی دولت در استان تهران اظهار داشت: زیر ساخت های مورد نیاز را هم ظرف چند سال آینده تكمیل می گردد.
وی بر اشتغال زایی در پردیس تصریح كرد و اظهار داشت: پردیس شهرستان كشاورزی نیست و باید از طریق گردشگری، خدمات و صنعت تولید اشتغال شود، پارك علمی و فناوری یكی از سرمایه های بزرگ كشور است و مقرر است، ۱۸ هكتار به این پارك اضافه شده و شركت های دانش بنیان جدیدی در آن بنا شوند.
مقیمی بر ضرورت توسعه صنایع هایتك و گردشگری در پردیس تصریح كرد و اظهار داشت: باید سرمایه گذاری در پردیس تسهیل شود، حداقل ۲۰۰ هزار نفر از جمعیتی كه به پردیس می آیند، جوانان جویای كار هستند.
وی اظهار داشت: وظیفه شوراها تنها انتخاب شهردار و نظارت بر كار شهرداری نیست، البته این وظیفه مهمی است، اما جایگاه شوراها بسیار رفیع است، شورای عالی استان ها توانایی دادن لایحه به مجلس را دارد، مدیران دستگاه اجرایی مكلف به عمل به مصوبات شوراها هستند.
استاندار تهران با بیان این كه ۱۱۷ هزار نفر عضو شورا در كشور داریم، اضافه كرد: اگر این ۱۱۷ هزار نفر عضو شورا با برنامه در حل مشكلات ورود پیدا كند، نیروی عظیمی خواهد بود. 

1396/09/09
00:07:30
5.0 / 5
4352
تگهای خبر: اشتغال , راه , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک