مهر خبر می دهد؛

اعضای نظام مهندسی از اظهار نظر درباره زلزله منع شدند

اعضای نظام مهندسی از اظهار نظر درباره زلزله منع شدند زمین دار شو: معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نامه ای به سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور دستور ممنوعیت اظهارنظر همه اعضای استانی این سازمان درباره زلزله استان كرمانشاه را صادر كرد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، در پی اظهار نظر تعدادی از اعضای نظام مهندسی ساختمان استان كرمانشاه و چند استان دیگر در مورد سازه های مسكن مهر در پی زلزله سرپل ذهاب و چند شهر دیگر این استان، حامد مظاهریان معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طی نامه ای به فرج الله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور (شورای مركزی) اعلام نمود این سازمان باید همه اعضای نظام های مهندسی ساختمان كشور را از اظهار نظر غیركارشناسی درباره مقاومت ساختمان ها در ایران منع كند.
معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور در این نامه خواهان تشكیل كارگروه ویژه ای از كارشناسان خبره، دارای صلاحیت حرفه ای و پایه یك ارشد طراحی از میان اعضای نظام مهندسی ساختمان شده تا به ارزیابی خسارات وارده به ساختمان ها در پی زلزله اخیر بپردازند.
گفتنی است در ایام ابتدایی بعد از زلزله استان كرمانشاه، تعدادی از اعضای نظام مهندسی ساختمان در این استان به اظهار نظر پرداخته بودند كه به ایجاد جو روانی خاصی در منطقه زلزله زده و كشور منجر شد. بعنوان نمونه یكی از اعضای نظام مهندسی ساختمان این استان اعلام نمود در زمان ساخت این واحدها، وزیر مسكن وقت دستور داده بود تا برای كاهش هزینه ها، نظارت سازمان نظام مهندسی و مجری ذی صلاح حذف شود. یكی دیگر از اعضای این تشكل استانی هم گفته بود بزرگی زلزله استان كرمانشاه به حدی بود كه هیچ سازه ای اعم از مسكن مهر و شخصی ساز تاب مقاومت در برابر آن را نداشت.1396/09/15
11:33:49
5.0 / 5
5100
تگهای خبر: راه , سازه , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک