رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسكن استان قزوین:

احداث ۴ هزار واحد مسكونی در مناطق زلزله زده گیلانغرب

احداث ۴ هزار واحد مسكونی در مناطق زلزله زده گیلانغرب به گزارش زمین دار شو رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسكن استان قزوین اظهار داشت: ۴ هزار واحد مسكونی توسط بنیاد مسكن قزوین بعنوان استان معین در مناطق زلزله زده گیلانغرب احداث می گردد.


محسن كمانگیر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: بعد از وقوع زلزله در استان كرمانشاه، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان با احساس تكلیف در كمك رسانی به صدمه دیدگان وارد صحنه شد و با تعیین شدن بعنوان استان معین فعالیت خویش را دو چندان كرد. وی اضافه كرد: از ۲۴ آبان ماه كارشناسان و تیم معین استان در شهرستان گیلانغرب مستقر شد و كار ارزیابی واحدهای صدمه دیده را شروع كرد. كمانگیر خاطرنشان كرد: در مدت ۲۰ روز توانستیم ۱۸۹ روستا را مورد ارزیابی كارشناسی قرار دهیم و میزان درصد خسارات وارد شده به واحدهای مسكونی منطقه مشخص شد.
رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسكن استان قزوین بیان كرد: دراین روستاها تعداد ۱۶ هزار و ۱۸۷ واحد مسكونی صدمه دیده ارزیابی كارشناسی شد و توانستیم درصد تخریب را هم تعیین نماییم. كمانگیر اظهارداشت: در این منطقه باید ۴۷۰۰ واحد احداث و ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیر اساسی شود كه این كار را انجام خواهیم داد. وی افزود: در حوزه عملیاتی استان قزوین در گیلانغرب تعداد ۴۰۰ واحد آواربرداری شد و ۱۲۰ واحد هم پی كنی و در ۱۵ واحد فونداسیون اجرا شد و دیوار چینی ۵ واحد هم تابحال به آخر رسیده و آماده اجرای سقف شده است.
تشكیل ۵۰۰۰ فقره پرونده در مناطق زلزله زدهكمانگیر یادآورشد: توسط بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قزوین تابحال ۵۰۰۰ فقره پرونده در منطقه تشكیل شده و ۵۰۰ پرونده به بانك معرفی شده است تا بتوانند تسهیلات بلاعوض و وام ساخت دریافت كنند. وی افزود: تابحال ۱۵۰ مورد تسهیلات بلاعوض به متقاضیان پرداخت شده است واین افراد در كنار تسهیلات بلاعوض، وام احداث و تعمیرات هم می گیرند. كمانگیر یادآورشد: در این راستا ۵ میلیون تومان كمك بلاعوض در روستا و شش میلیون تومان در شهرها و وام بانكی معادل ۳۰ میلیون تومان در روستا و ۴۰ میلیون تومان در شهرها برای احداث پرداخت می گردد. از پیمانكاران باتجربه در ساخت استفاده می شوداین كارشناس بنیاد مسكن استان قزوین بیان كرد: برای كیفی سازی ساخت و سازها از پیمانكاران با تجربه كه تابحال در پروژه های بازسازی مشاركت كرده اند استفاده خواهد شد و این افراد در روستاها مستقر شده و خدمت رسانی می كنند.
سرعت بازسازی بیشتر می شودكمانگیر افزود: با عنایت به فرارسیدن فصل سرما از این پس عملیات بازسازی با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت و در این راستا از مشاركت مردم هم استفاده خواهیم كرد. احداث ۴ هزار واحد مسكونی در مناطق زلزله زدهرئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسكن استان قزوین اظهارداشت: در برنامه ریزی انجام شده مصمم هستیم در مدت ۱. ۵ سال تعداد ۴ هزار واحد مسكونی را در منطقه زلزله زده شهرستان گیلانغرب احداث نماییم. وی اظهار داشت: این واحدها با رعایت نكات فنی و استاندارد روز ساخته می گردد و همه نقشه ها با استاندارد روز تهیه شده و كارشناسان ناظر هم در ۴۶ روستا مستقر شده اند.
كمانگیر افزود: در ساخت واحدها كوشیده ایم طراحی، معماری مناسب و استاندارد، نما و معماری اسلامی هم مورد توجه قرار گیرد تا واحدهایی مناسب و زیبا با كیفیت فنی و مقاوم برای روستاییان ساخته شود. وی خاطرنشان كرد: در حوزه اسكان موقت هم اقداماتی صورت گرفته و هر واحدی كه هم اكنون غیر قابل سكونت است در دستور كار قرار گرفته و با عنایت به این كه قرارگاه خاتم بعنوان پیمانكار تعیین شده در این زمینه هم با سرعت برای ساخت ونصب كانكس برای اسكان موقت هم اقدام لازم صورت گرفته است.
 

1396/10/02
02:17:38
5.0 / 5
4892
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک