عضو هیات رئیسه كانون عالی بازنشستگان كارگری:

۲۰۰ هزار تومان دردی از معیشت كارگران بازنشسته دوا نمی كند

۲۰۰ هزار تومان دردی از معیشت كارگران بازنشسته دوا نمی كند به گزارش زمین دار شو عضو هیات رئیسه كانون عالی بازنشستگان كارگری كشور اظهار داشت: بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی مُسكن مقطعی است و دردی از معیشت كارگران بازنشسته دوا نمی نماید.جواد اكبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به تصمیم دولت برای عرضه بسته حمایتی به آنهایی كه دریافتی آنها كمتر از سه میلیون تومان در ماه است، اضافه كرد: مقرر است این بسته حمایتی ۶۰۰ هزار تومانی در سه نوبت تا پیش از آخر سال و در هر نوبت به میزان ۲۰۰ هزار تومان پرداخت گردد.

وی با اشاره به اینكه هنوز پرداخت این بسته به كارگران بازنشسته آغاز نشده، اضافه كرد: مقرر است بسته مرحله اول تا ۱۰ روز آینده به كارگران بازنشسته پرداخت گردد.

رئیس كانون بازنشستگان كارگری استان كرمانشاه با اشاره به وجود سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر كارگر بازنشسته در كشور، اظهار نمود: از این تعداد ۸۰ درصد زیر سه میلیون تومان دریافتی دارند و مشمول این بسته می شوند.

اكبری با اشاره به اینكه ۶۰ درصد كارگران بازنشسته كشور هم حداقل بگیر هستند و حدود یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در ماه دریافتی دارند، تصریح كرد: بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی چه دردی از خانواری كه یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافتی دارد، درمان می كند؟

وی از كاهش قابل توجه قدرت خرید كارگران به دنبال گرانی های اخیر یاد كرد و اظهار داشت: اگر فقط اقلام اولیه خوراكی و پوشاك را در نظر بگیریم، در این بخش ها بیشتر از ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته ایم و این یعنی قدرت خرید كارگران بازنشسته تا ۵۰ درصد كاهش یافته و این بسته ۲۰۰ هزار تومانی بخش كوچكی از این كاهش قدرت خرید را هم جبران نخواهد كرد.

عضو هیات رئیسه كانون عالی بازنشستگان كارگری كشور تصریح كرد: این بسته بد نیست، اما در شرایط فعلی فقط یك مسكن مقطعی است و هزینه خانوارها را جبران نمی كند.

اكبری تنها راه كمك به معیشت خانوارهای بازنشسته كارگری را ترمیم حقوق آنها به میزان ۲۰ تا ۲۵ درصد دانست و عنوان كرد: در كنار این افزایش حقوق، لازم است طرح همسان سازی هم با جدیت پیگیری شود.

اكبری اظهار داشت: كارگران بازنشسته به علت سختی كار حالا گرفتار انواع بیماری ها هستند، چند فرزند بیكار دارند و هزینه زندگی آنها زیاد شده و باید فكر كارشناسی و مستمر برای بهبود وضعیت آنها كرد.
1397/09/14
14:41:07
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: راه , قیمت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک