معاون وزیر راه خبر داد:

شورای رقابت ریلی ایجادمی شود، كشته های جاده ای چطور كاهش می یابد؟

شورای رقابت ریلی ایجادمی شود، كشته های جاده ای چطور كاهش می یابد؟ زمین دار شو: مدیرعامل شركت راه آهن اظهار داشت: شورای رقابت ریلی، با حضور فعالان این صنعت در شركت راه آهن احداث خواهد شد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، سعید محمدزاده در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل با اشاره به اینكه باید در بودجه سال آینده، به سمت بهره وری برویم، گفت: معتقدم بخش یارانه ها در كشور باید هدفمند شده و بررسی های لازم باز صورت گیرد تا مشخص شود هزینه ها تا چه میزان اثربخش است.
وی اضافه كرد: دومین مصرف كننده انرژی در كشور، بخش حمل و نقل است كه ۹۳ درصد این میزان، در بخش حمل و نقل جاده ای مصرف می شود؛ در حالیكه می توانیم با انتقال بخش مهمی از بار ریل، در مصرف سوخت و انرژی صرفه جویی نماییم.
مدیرعامل شركت راه آهن تصریح كرد: ۱۲ درصد كشته های جاده ای به سبب تردد كامیون های بزرگ و حمل بارهای ریل پسند توسط جاده است كه اگر این میزان بار به ریل منتقل شود، بخش زیادی از كشته های جاده ای كاهش خواهد یافت.
محمدزاده افزود: شركت راه آهن باید به سمت رگولاتوری پیش برود و آغازین كاری كه برای این هدف انجام ندادیم، اصلاح اساسنامه شركت راه آهن بود كه چند ماهی است كه در دولت در دست بررسی می باشد. همین طور در شركت راه آهن، نهاد تنظیم مقررات احداث كردیم تا نقش رگولاتوری شركت راه آهن پررنگ تر شود.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به اهمیت بخش خصوصی در صنعت ریلی، اشاره و اشاره كرد: امسال به بخش خصوصی مسافری ظلم كردیم؛ چراكه شركت های ریلی مسافری از سال ۸۴ تا ۹۷ اجازه افزایش تعرفه قیمت بلیت نداشته اند؛ اما پیش از نوسانات ارزی، قیمت بلیت ۱۰ درصد افزایش یافت كه با تورم ارزی مواجه شدیم.
محمدزاده با اشاره به اینكه باید مدل خرید خدمت از بخش ریلی به صورت واقعی صورت گیرد، اظهار داشت: بعد از آنكه قیمت ها واقعی شد، می توانیم درآمد حاصل از صرفه جویی سوخت را به بخش خصوصی پرداخت نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به انتشار اوراق صكوك ریلی اضافه كرد: هفته گذشته مجوز انتشار اوراق صكوك ریلی را از سازمان بنادر دریافت كردیم و شركت راه آهن باز ریسك سرمایه گذاران در این بخش را می پذیرد.
وی با اشاره به اینكه از ۲۲.۵ میلیارد تن ـ كیلومتر در بخش حمل و نقل ریلی بار در سال های گذشته به ۳۰.۵ میلیارد تن ـ كیلومتر امسال رسیده ایم، اشاره كرد: شركت راه آهن از سرمایه گذاران بخش حمل و نقل تركیبی ریل پایه و خرید تجهیزات تخلیه و بارگیری در بنادر برای انتقال بار با ریل حمایت می كند.
مدیرعامل شركت راه آهن تاكید كرد: مقرر است شورایی شبیه شورای رقابت در شركت راه آهن با حضور فعالان صنعت ریلی احداث شود.

1397/09/28
20:34:14
5.0 / 5
4496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک