اعتبارات قطره چكانی پروژه راه آهن خراسان جنوبی

اعتبارات قطره چكانی پروژه راه آهن خراسان جنوبی به گزارش زمین دار شو مدیركل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: راه آهن استان در سال 93 در ردیف بودجه قرار گرفت اما ردیف بودجه و اعتبارات آن پایین است كه به دنبال استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی و جذب سرمایه گذار خارجی هستیم.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، «مهدی جعفری» امروز 29 آذر، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار نمود: اداره كل راه و شهرسازی در دو بخش راه و مسكن به مردم استان خدمات عرضه می دهد.

وی با بیان این كه خراسان جنوبی از لحاظ وسعت سومین استان و از لحاظ طول راه ها هم ششمین استان كشور است، اظهار داشت: بالغ بر پنج درصد راه های كشور در استان است.

مدیركل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اضافه كرد: حدود 16 هزار كیلومتر راه در محدوده خراسان جنوبی وجود دارد كه از این میزان بالغ بر 11 هزار كیلومتر آسفالت شده است.

جعفری با بیان این كه خراسان جنوبی دارای 3600 كیلومتر راه فرعی و 5653 كیلومتر راه روستایی آسفالته است، خاطرنشان كرد: در حوزه باندهای دوم برای رسیدن به متوسط كشوری باید 500 كیلومتر به باندهای دوم استان اضافه شود.

وی افزود: در بخش آزادراه هم باید 145 كیلومتر آزادراه در استان ساخته شود و تابحال با پیگیری های صورت گرفته آزادراه سربیشه به ماهیرد، «سربیشه - قاین» و «بیرجند - قاین» صورت خواهد گرفت.

مدیركل راه و شهرسازی خراسان جنوبی تصریح كرد: اعتبارات اداره كل راه و شهرسازی استان امسال بالغ بر 180 میلیارد تومان است كه تابحال 45 درصد از این اعتبارات تخصیص یافته است.

جعفری اظهار نمود: الان هم 18 پروژه ملی با مبلغ 131 میلیارد تومان و 139 پروژه با مبلغ 53 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی در دستور كار است.

وی با بیان این كه خراسان جنوبی دارای دو كریدور اصلی است، اضافه كرد: كریدور «چابهار- بیرجند - مشهد» به طول 424 كیلومتر در محدوده خراسان جنوبی قرار دارد كه تابحال 177 كیلومتر آن به بهره برداری رسیده و شش پیمانكار هم در این طرح مشغول به كار هستند و 25 كیلومتر از مسیر هم آسفالت شده است.

مدیركل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: كریدور «بندرعباس - راور- فردوس - بجستان - مشهد» به طول 356 كیلومتر است كه تابحال هم 53 درصد آن به بهره برداری رسیده و 29 كیلومتر آن آسفالت شده است.

جعفری با بیان این كه حدود 167 كیلومتر باند دوم در استان آماده آسفالت است، خاطرنشان كرد: 12 پروژه باند دوم به صورت 1865 كیلومتر در استان تعریف شده كه از این میزان 474 كیلومتر در دست اقدام است.

وی با بیان این كه 50 كیلومتر راه روستایی و فرعی در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد، اظهار نمود: جاده ماهیرود به مركز استان فراه افغانستان یكی از پروژه های مهم در افزایش صادرات است و با آغاز به كار این مسیر 400 كیلومتر طول ترانزیت كشور به مركز فراه افغانستان و كشورهای آسیای میانه می كند.

پیشرفت 60 درصدی محور «بیرجند - قاین»

مدیركل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به پروژه محور «بیرجند - قاین»، اظهار داشت: تابحال این پروژه 60 درصد پیشرفت فیزیكی داشته و 45 كیلومتر از این محور به بهره برداری رسیده است.

جعفری با بیان این كه مطالبات پیمانكاران این پروژه 36 میلیارد تومان است، اضافه كرد: برای تكمیل این پروژه بیشتر از 120 میلیارد تومان نیاز است.

وی خاطرنشان كرد: راه آهن استان در سال 93 در ردیف بودجه قرار گرفت اما ردیف بودجه و اعتبارات آن پایین است كه به دنبال استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی و جذب سرمایه گذار خارجی هستیم.

مدیركل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: راه آهن فردوس به طول 70 كیلومتر بزودی به پیمانكار تحویل داده می شود و كلنگ زنی خواهد شد.

جعفری خاطرنشان كرد: هیچ گونه زمینی در حریم شهر به محدود شهر ملحق نمی گردد و برای خرید و فروش زمین در حاشیه شهر باید از اداره كل راه و شهرسازی استعلام گرفته شود.


1397/09/30
13:39:59
5.0 / 5
4450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک