راه آهن قزوین-رشت اسفندماه افتتاح میگردد

راه آهن قزوین-رشت اسفندماه افتتاح میگردد زمین دار شو: وزیر راه و شهرسازی در مسافرت به قزوین به قراردادهای این وزارتخانه با شركت های داخلی در حوزه تهیه تجهیزات و اجرای طرح ها اشاره نمود و اظهار داشت: این قراردادها پشتیبانی از تولید داخلی و كمك به اشتغال زایی جوانان است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی پگاه روز جمعه وارد قزوین شد و در بدو ورود خود به استان قزوین، طرح نیوجرسی بلوك مفصلی حدفاصل آزادراه قزوین - كرج به طول ۷۲ كیلومتر را افتتاح نمود.

فناوری مربوط به این حفاظ ها، مربوط به كشورهای اروپایی آلمان و بلژیك بوده و هم اكنون ۲۰ شركت داخلی توانمندی ساخت آنرا دارند و اجرای این حفاظ ها بین باندهای شمالی و جنوبی آزادراه ها و جاده ها ایمنی راه ها را افزایش داده و از سوانح رانندگی را می كاهد.
وزیر راه و شهرسازی هم چنین در مسافرت به قزوین اعلام نمود كه راه آهن قزوین-رشت در اسفندماه با حضور رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

اسلامی اظهار داشت: برای راه آهن قزوین به رشت، یك تست صحت نصب ریل انجام شده است اما هنوز آماده نیست و در اسفندماه با حضور رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: جاده قزوین، الموت، تنكابن باید تسریع شود و با حل مشكل محیط زیستی این پروژه و منابع محدود طرح ها باید اولویت بندی شود.

وزیر راه هم چنین با اشاره به ادامهٔ مترو هشتگرد به قزوین باز اضافه كرد: در نظر است قطارهای حومه ای تهران به سایر نقاط ادامه یابد، این قطارها ۴۰ درصد ترافیك شهری را كم كرده و توسعه آن در اولویت قرار دارد.

محمد اسلامی در ادامه این سفر در جمع راهداران قزوینی حاضر در طرح زمستانه راهداری بیان كرد: برای خریداری تجهیزات و ماشین آلات راهداری كه ۲۵ دستگاه آن به استان قزوین اختصاص پیدا كرده، ۱۲۰۰ میلیارد ریال هزینه صرف شده است.

ایشان سپس با تبریك روز راهدار، اظهار داشت: راهداران در شرایط سخت جوی، بی ادعا و ایثارگونه تلاش می كنند و جان خودرا به خطر می اندازند تا جان هم نوعان خود به خطر نیافتد.

اسلامی با قدردانی از تلاش های راهداران، اظهار نمود: فعالیت این عزیزان در جهت حفظ ایمنی و نجات جان انسان ها نوعی عبادت شمرده می شود.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: فعالیت راهداران و هم چنین فعالان حوزه حمل ونقل جاده ای از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چراكه با زندگی و نیازهای اساسی مردم گره خورده است.

اسلامی با بیان این كه كیفیت بخشی به كارها و طرح ها كه افزایش رضایت مردم را به دنبال دارد، باید همواره مورد توجه دستگاه ها باشد، اظهار نمود: در همین راستا اجرای طرح های ارتقای ایمنی مسیرهای ارتباطی كشور در دستور كار است و اجرای نیوجرسی و حفاظ های بتنی در سطح آزادراه ها باز با همین هدف دنبال میگردد.

وزیر راه و شهرسازی، در ادامه به قراردادهای این وزارتخانه با شركت های داخلی در حوزه تهیه تجهیزات و اجرای طرح ها اشاره نمود و اظهار داشت: این قراردادها پشتیبانی از تولید داخلی و كمك به اشتغال زایی جوانان است.

اسلامی درانتها اشاره كرد: همان گونه كه در حوزه تأمین مسكن قرارداد ۴۰۰ هزار واحد را منعقد كردیم، در حوزه راه و خط آهن باز بزودی شاهد عقد قراردادهای قابل توجهی خواهیم بود.1397/10/01
15:34:36
5.0 / 5
3942
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک