، لایحه بودجه ۹۸،

تكمیل واحدهای مسكن مهر با منابع دولتی مجاز شد

تكمیل واحدهای مسكن مهر با منابع دولتی مجاز شد زمین دار شو: در لایحه بودجه ۱۳۹۸، دولت برای نخستین بار دو شركت تابعه وزارت راه و شهرسازی را مجاز كرد تا از منابع داخلی خود برای تكمیل واحدهای مسكن مهر استفاده كنند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، تا قبل از این استفاده از منابع دولتی برای تكمیل واحدهای مسكن مهر، مجاز نبود و اعتبارات دولتی صرفا به زیرساخت ها و خدمات اختصاص می یافت اما در تبصره ۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ به شركت های دولتی اختیار داده شده برای تكمیل واحدهای مسكونی از منابع خود استفاده كنند كه البته هنوز به تایید مجلس نرسیده و به قانون تبدیل نشده است. در این تبصره به دولت اجازه داده می شود برای عملیات آماده سازی، محوطه سازی، تامین خدمات روبنایی و زیربنایی و تكمیل واحدهای مسكن مهر، طرح های بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده و همین طور راه اندازی واحدهای مسكن اجتماعی و حمایتی، اقدامات به شرح زیر را به عمل آورد:
۱. بدهی بانك مسكن به بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران بابت اصل و سود خطوط اعتباری طرح مسكن مهر تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال به حساب بدهی دولت به بانك مركزی منتقل و مبلغ مذكور بعنوان افزایش سرمایه دولت در بانك مسكن منظور میگردد. بدهی دولت به بانك مركزی مشمول تبصره بند (الف) ماده ۱۰ قانون برنامه ششم توسعه نمی گردد. بانك مسكن متعهد به اعطای تسهیلات برای موارد فوق الذكر است.
۲. وزارت راه و شهرسازی (از طریق شركت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسكن) مجاز است تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی و یا تهاتر اراضی و املاك متعلق به شركت های فوق الذكر را به قیمت كارشناسی صرف اجرای طرح های فوق نماید.
۳. در صورت درخواست مالكین اعیانی واحدهای مسكن مهر، شركت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسكن مجاز به واگذاری قطعی زمین های اجاره ای ۹۹ ساله می باشند. منابع حاصله سپس واریز به حساب این شركت ها نزد خزانه داری كل كشور، صرف اجرای طرح های فوق خواهد شد.
۴. وزارت راه و شهرسازی مجاز است زمین های متعلق به شركت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسكن را تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال طی قراردادهایی با بانك های عامل و صندوق های مالی در رهن آنان قرار داده و متناسب با آن تسهیلات لازم برای اجرای طرح های جامع، تفصیلی و آماده سازی مصوب را ستاندن و صرف تكمیل این طرح ها نماید. از محل فروش عرصه و اعیان طرح های تكمیل شده با رعایت قوانین و مقررات و گردش خزانه، با بانك های عامل تسویه و باقیمانده را به اجرای طرح های صدرالذكر این بند اختصاص دهد.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی وعده داده تا در نیمه اول سال آینده پرونده مسكن مهر بسته شود اما طبق برآوردها تكمیل زیرساخت ها و ابنیه حدود ۴۲۰ هزار واحد مسكن مهر باقی مانده به حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد كه در صورت موافقت مجلس با تبصره ۸ لایحه بودجه ۱۳۹۸ و استفاده از منابع دولتی برای تكمیل واحدهای مسكونی مهر، تكمیل پروژه تسریع خواهد شد.1397/10/05
17:58:56
5.0 / 5
4426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک