وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

سفر هیات ایرانی به سوریه در ماه آینده میلادی، بخش خصوصی مشاركت كند

سفر هیات ایرانی به سوریه در ماه آینده میلادی، بخش خصوصی مشاركت كند زمین دار شو: وزیر راه و شهرسازی از انجام سفری در ماه آینده میلادی به سوریه آگاهی داد و اظهار داشت: امیدواریم فعالان اقتصادی ایران در بازسازی سوریه فعال شوند.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی در جلسه دیدار فعالان اقتصادی با وزیر تجارت و اقتصاد سوریه در اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: امروز با اجرایی كردن متن توافقنامه راهبردی اقتصادی بین ایران و سوریه، زمینه برای گسترش پایدار روابط اقتصادی و تجاری فراهم شده و حضور رئیس كمیسیون مشترك ایران و سوریه بیان كننده روند رو به توسعه تعاملات است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: این نشست زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی در سوریه بیشتر از گذشته فراهم می آورد و این در شرایطی است كه سپس برگشت صلح و آرامش به سوریه، حضور فعالان اقتصادی به منظور توسعه و پایدارسازی صلح لازم است.
وی اشاره كرد: مقرر است ماه آینده میلادی سفری به سوریه صورت گیرد و از تمام فعالان اقتصادی كشورمان درخواست میگردد تا برای حضور در این سفر و انجام مذاكرات با طرف های سوری اعلام آمادگی كنند.
وی اظهار داشت: امیدواریم با حل مشكلات بانكی و حمل و نقل بتوانیم زمینه توسعه فعالیت های دوجانبه را فراهم نماییم.
اسلامی اشاره كرد: نكته حائز اهمیت، حضور شركت های ایرانی در فرایند بازسازی سوریه است كه اهتمام داریم با سرمایه گذاری های مشترك، اقدامات متفاوتی نسبت به گذشته انجام دهیم و مصمم هستیم تا بخش خصوصی اهداف اقتصادی دولت را در این زمینه عملیاتی كند.
اتاق مشترك ایران و سوریه تشكیل می شود
همچنین در این نشست، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران باز با اشاره به اینكه بخش خصوصی ایران آمادگی همكاری های اقتصادی و تامین مایحتاج عمومی و كالاهای اساسی و كشاورزی این كشور را در تمامی زمینه ها دارد، اظهار داشت: نهاد بازسازی سوریه در اتاق بازرگانی ایران تشكیل شده است و به دنبال آن هستیم كه مقدمات و اقدامات عملی را برای احداث اتاق مشترك ایران و سوریه در ایران احداث نماییم.
وی با اشاره به اینكه با تشكیل اتاق مشترك، همكاریهای عملی دو كشور جنبه عملی بیشتری پیدا كند، اضافه كرد: فعالان اقتصادی ایران باز بتوانند سرمایه گذاری و همكاری های مشتركی در كشور سوریه برای احداث زیرساخت ها داشته باشند.
شافعی با اشاره به اینكه ایران آمادگی فنی و مهندسی را به سوریه دارد اظهار داشت: می توان در زمینه های مختلفی همچون پتروشیمی، معدن، محصولات غذایی و كشاورزی، حمل و نقل گردشگری و سلامت همكاری داشت كه گردنگیر آن اجرایی شدن تجارت آزاد است و باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران، اظهار داشت: سوژه تجارت آزاد میان دو كشور چندین سال است كه مورد توافق قرار گرفته اما به سبب شرایط جنگی سوریه امكان استفاده آن در گذشته وجود نداشت اما در شرایط فعلی افزایش سطح همكاریهای دو كشور قابل تحقق است؛ بر این اساس مشكل فعلی میان همكاریهای دو كشور حمل و نقل و انتقال پول است و البته اتاق بازرگانی ایران آمادگی دارد از تمام امكانات خود برای سرمایه گذاری و مبادلات كالا از كشور سوریه استفاده نماید.

1397/10/09
14:17:03
5.0 / 5
4473
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک