معاون وزیر راه وشهرسازی:

قیمت مسكن در شهرهای جدید نصف دیگر شهرها است

قیمت مسكن در شهرهای جدید نصف دیگر شهرها است به گزارش زمین دار شو معاون وزیر راه و شهرسازی تولید و عرضه ۲۰۰ هزار واحد مسكونی تا سال ۱۴۰۰ در شهرهای جدید را كمك به ایجاد تعادل در بازار مسكن دانست و اظهار داشت: متوسط قیمت مسكن در شهرهای جدید ۵۰ درصد كمتر از سایر شهرها است.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهر خانی درحاشیه بازدید وزیر راه وشهرسازی از شركت عمران شهرهای جدید اظهار نمود: متوسط قیمت مسكن در شهرهای جدید ۵۰ درصد كمتر از دیگر شهرها است. اگر عرضه مسكن به اندازه كافی باشد، بازار، خودرا هماهنگ می كند و قیمتها متعادل میگردد.

وی اضافه كرد: از ۲۰۰ هزار واحد مسكونی كه وظیفه داریم تا سال ۱۴۰۰ بسازیم، ساخت ۶۰ هزار واحد را امسال آغاز نموده ایم.

او در تشریح این مدل اظهار داشت: زمین و پروانه ساختمانی آورده شركت عمران شهرهای جدید است و ساخت باز برعهده سازندگان قرار دارد؛ بدین ترتیب در ابتدای كار هزینه اضافی به سازندگان تحمیل نمی گردد و پس از تكمیل واحدها ۵۰ درصد سهم ما میگردد و ۵۰ درصد دیگر به سازنده تعلق می گیرد.

مدیر عامل شركت عمران شهرهای جدید با بیان این كه سازندگان در پیشرفت ۳۰ درصدی می توانند مبادرت به پیش فروش واحدها كنند اظهار داشت: پس از آماده شدن خانه ها بخشی از آنها را عرضه می نماییم و بخش دیگر را در چارچوب برنامه های حمایتی در اختیار وزارت راه وشهرسازی قرار می دهیم.

وی با اشاره به مذاكرات با بانك مسكن برای نمایش تسهیلات به سازندگان در چارچوب طرحهای مشاركتی اظهار داشت: با بانك مسكن صبحت كردیم كه تسهیلات با نرخ ۱۴ یا ۱۶ درصد به سازندگان پرداخت كند. البته نقدینگی در جامعه زیاد است و بنا بر این خیلی از سازندگان نیازی به دریافت وام ندارند و می تواند در طرحهای ما سرمایه گذاری كنند.
1397/10/25
16:14:56
5.0 / 5
4761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک