معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

طرح تخلفات متروی حقانی و ساختمان بانك مركزی در شورای عالی شهرسازی

طرح تخلفات متروی حقانی و ساختمان بانك مركزی در شورای عالی شهرسازی زمین دار شو: دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری، از بررسی مغایرت های طرح های عمرانی تپه عباس آباد شامل ایستگاه متروی حقانی و ساختمان بانك مركزی با نقشه اولیه این طرح ها در این شورا اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق مالواجرد از بررسی جزئیات طرح معماری ایستگاه مترو حقانی در كمیته فنی سه شورای عالی شهرسازی و معماری با حضور مشاور و مجری طرح و نمایندگان اصلی كمیته فنی در وزارت راه و شهرسازی آگاهی داد و اظهار داشت: این پرونده پس از جمع بندی برای تصمیم گیری نهایی به شورای عالی شهرسازی ومعماری نمایش می شود.
وی با اشاره به تغییرات فراوانی كه در طرح اولیه برمبنای نظر شورا و همین طور پیگیری های شهرداری به وجود آمده است، اضافه كرد: در این پروژه، در بارگذاری، در نوع معماری و در شیوه مواجهه با اراضی، تغییرات فراوانی كه مدنظر شورای عالی شهرسازی و معماری و كمیته فنی ۳ این شورا بوده به وجود آمده كه بسیار حائز اهمیت می باشد.
معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی از روند مذاكرات سازنده با سرمایه گذار این پروژه آگاهی داد و اضافه كرد: طرحی كه از طرف مشاور طرح ارائه و اصلاح شده، در این مرحله با نظر اعضای كمیته فنی مورد تایید قرار گرفته و با این خاصیت ها طرح به شورای عالی می رود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه ساختمان بانك مركزی در راه مترو حقانی واقع در اراضی عباس آباد متاسفانه با كمترین اعمال نظر از طرف شورای عالی شهرسازی و معماری راه اندازی شد، اظهار داشت: با همت شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و پیگیری هایی كه از طرف معاونت معماری و شهرسازی در ضمن سال ها انجام شد تلاش می نماییم تا طرح معماری ایستگاه مترو حقانی به صورت باكیفیت در این منطقه عملیاتی و اجرایی شود.
وی همین طور رعایت حقوق مكتسبه ای كه به سبب صدور پروانه به سرمایه گذار داده شده را از اهم اتفاقات روی داده در این طرح برشمرد.
صادق مالواجرد اشاره كرد: در امتداد مصوبه های قبلی شورای عالی شهرسازی و معماری مقرر شده تا طیف فعالیت ها و عملكردها، ملاحظات ترافیكی، پیاده مدار بودن و توسعه قلمرو فضایی شهری در این طرح، موردتوجه قرار گیرد و با رعایت این ملاحظات طرح به شورای عالی شهرسازی و معماری می رود.
بر اساس این گزارش، متن كامل صورت جلسه مغایرت های ایستگاه مترو حقانی با نقشه اولیه طرح كه در كمیته فنی ۳ شورای عالی شهرسازی و معماری به امضا رسید، به شرح زیر است:
بنا بر این گزارش، طرح اولیه معماری ایستگاه مترو حقانی واقع در شمال اراضی عباس آباد تهران، برمبنای مصوبه مورخ ۹۵.۷.۱۹ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به سبب مغایرت با راهبردهای طرح ویژه اراضی عباس آباد برای بازبینی و بررسی به كمیته تخصصی معماری، طراحی شهری و بافتهای واجد ارزش شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارجاع شد.
طرح نمایش شده در جلسه اول به سبب مغایرت بارگذاری و الگوهای شكلی، محتوایی و عملكردی ناهماهنگ با نقش اراضی، مورد پذیرش قرار نگرفت و در ادامه پیگیری ها كلیات ایده طرح نمایش شده در جلسه دوم با عنایت به غالب بودن عرصه عمومی و توجه به مقیاس انسانی، ارتباط با بافت پیرامون و پیش بینی برای اصلاح سازه موجود در جهت بازگشایی محور دید جنوب به شمال، مورد تایید قرار گرفت و به جلسه مورخ ۹۶.۲.۱۱ شورای عالی گزارش شد.
در این جلسه ضمن موافقت شورای عالی با كلیات طرح، مواردی همچون رعایت راهبردها، سیاست ها و ضوابط مندرج در سند مصوب طرح ویژه اراضی عباس آباد، تدابیر ارتقاء دهنده نقش حمل و نقل عمومی و تبعیت از چهارچوب های اندیشه معماری معاصر كشور را مورد تاكید قرار داد.
به لحاظ رویه مقرر شد تا بررسی جرئیات طرح به صورت مرحله به مرحله توسط كمیته فنی ۳، اقدام و نتیجه نهائی جهت تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری نمایش شود. به دنبال این مصوبه، طرح روز گذشته ۹۷.۱۱.۲ در كمیته فنی ۳ شورا، مورد بررسی قرار گرفت.

1397/11/05
19:44:00
5.0 / 5
4153
تگهای خبر: بانك , حمل و نقل , راه , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک