خبر خوش وزیر كار برای مرزنشینان

خبر خوش وزیر كار برای مرزنشینان به گزارش زمین دار شو وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از اصلاح فهرست كالاهای قابل ورود توسط مرزنشینان و گسترده تر شدن آن اطلاع داد و اظهار داشت: در مورد تعرفه واردات این كالاها هم نرخ ترجیحی را پیشنهاد كردیم كه در صورت تصویب گام مؤثری در توسعه فعالیت تعاونی های مرزنشین خواهد بود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های تعاونی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مرزنشینان مراقبین مرزها هستند كه سهم بزرگی در تأمین امنیت كشور دارند. از گذشته های دور یك تجارت مرزی بین افراد دو طرف مرز برقرار بوده و به گسترش مبادلات مرزی منجر گردیده است.
وی اظهار داشت: در شرایط تحریمی می توانیم از شبكه گسترده تعاونی ها برای صدور محصول به ۱۵ كشور همسایه ایران استفاده نماییم و در همه زمینه ها از تأمین نیازهای اساسی كشور تا مواد اولیه تولید ظرفیت تعاونی ها را به كار بگیریم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: با همكاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت كشور پیشنهاد كردیم فهرست كالاهای قابل ورود به وسیله مرزنشینان را اصلاح نماییم و فهرست جدیدی با دامنه شمول گسترده تر را در اختیارشان بگذاریم كه این فهرست در كمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده و همه نوع كالایی در آن هست.
شریعتمداری خاطرنشان كرد: در مورد تعرفه واردات این كالاها هم نرخ ترجیحی را در این پیشنهاد قائل شدیم كه اگر تصویب شود كمك بزرگی به توسعه فعالیت های تعاونی های مرزنشینان خواهد نمود.
ایشان در ادامه از شناسایی مدیران چندشغله ای كه استعفا نداده اند، اطلاع داد و اظهار داشت: از راه شبكه های مردمی آن دسته از افرادی را كه به شكلی آگاه نبودیم یا استعفای خویش را هنوز تقدیم نكردند، شناسایی و به مراجع نظارتی خود عرضه می نماییم تا حكمشان لغو شود.
وزیر كار اضافه كرد: ما به كاركنان خود اعلام نموده ایم كه حق ندارند بیشتر از یك شغل داشته باشند مگر با مجوز ما و آن هم شغل مربوطه و غیر از این باشد آنها را شناسایی و حكمشان را لغو می نماییم.
شریعتمداری افزود: در مجموع همه كسانی كه مشمول قانون بازنشستگی می شدند و كسانی كه طبق قانون مكلف به رعایت بودیم بعنوان سیاست وزارتخانه گفتیم تا جایی كه مقدور است بازنشسته شوند و جایشان را به مدیران جوان تر بدهند.
به قول وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، از مجموعه ۱۴۲۲ نفر مدیرانی كه شامل این قانون می شدند ۸۴ نفر روز اول استعفای خویش را عرضه كردند و هم اكنون افرادی كه كنار رفته اند پست هایشان خالی شده است و اگر احیاناً كسی بیشتر از دو شغل داشته باشد مثلاً كارمند شركت ملی نفت بوده و همزمان در شركت ملی گاز هم مشغول كار باشد، آنها را شناسایی و به مراجع نظارتی خود معرفی می نماییم.1397/11/17
18:07:31
5.0 / 5
4867
تگهای خبر: راه , شركت , صنعت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک