وزیر راه و شهرسازی:

وزارت راه وشهرسازی تعادل بخشی به عرضه وتقاضای مسكن رادنبال می كند

وزارت راه وشهرسازی تعادل بخشی به عرضه وتقاضای مسكن رادنبال می كند به گزارش زمین دار شو وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسكن را دنبال می كند و برای این مهم برنامه مستمر دارد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد پنجشنبه در مراسم افتتاح ۵۲۸ واحد مسكونی كوی كوثر اراك تصریح كرد: دولت تلاش دارد عرضه مسكن را تسهیل كند و در این زمینه برنامه ای استمراری و مداوم را دنبال كند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: این مهم در چارچوب پروژه ۴۰۰هزار واحدی راه اندازی مسكن اقشار كم درآمد توسط بنیاد مسكن كشور پیگیری می شود و در این ارتباط نقش مشاركت خیران بخصوص در جهت ایجاد زیرساخت هایی همچون مدرسه، مسجد و... در این محدوده ها بسیار اثرگذار می باشد.
وی بیان كرد: در لایحه بودجه ۹۸، منابع گوناگونی در سرفصل تبصره هشت، به منظور ایجاد پشتوانه مالی برای تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسكن در كشور مدنظر قرار گرفته كه در كمیسیون تلفیق و سایر مراحل هم در مجلس به تصویب رسید و منتظر تصویب نهایی است.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان ساخت: در راه اندازی پروژه ۵۲۸ واحد كوی كوثر اراك، مباحث فنی، ضوابط لازم و استانداردها در تاسیسات برق، سیستم اطفای حریق، عایق ساختمان و ایمن سازی ساختمان ها در مقابل حوادث پیش بینی شده است.
اسلامی خاطرنشان كرد: شركت شهر های جدید كشور در استان مركزی دو پروژه را پیگیری می كند و تلاش داریم اگر منطقه مستعد دیگری وجود داشته باشد، زمینه ساخت شهرهای جدید فراهم گردد. همینطور در استان مركزی نیاز است بافت های فرسوده شهری نوسازی و احیا شوند و طرح بازآفرینی شهری به صورت جدی دنبال شود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: نوسازی بافت فرسوده شامل دو حوزه مسكن و فضای شهری و فعالیت در این بافت است كه در هر دو بایستی بازآفرینی صورت گیرد و طرح بازآفرینی می تواند حاشیه نشین ها را ساماندهی كند.
وی اظهار داشت: ساخت دو هزار و ۸۸ واحد مسكونی در بافت های فرسوده به استان مركزی ابلاغ گردیده و این مهم بایستی با شتاب بیشتری پیگیری شود.

1397/12/03
12:44:16
5.0 / 5
4360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک