وزیر راه در جمع خبرنگاران بیان كرد

بوجود آمدن شرایط مناسب تجاری برای ایران، هند و افغانستان

بوجود آمدن شرایط مناسب تجاری برای ایران، هند و افغانستان به گزارش زمین دار شو وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امضای موافقتنامه ایران، هند و افغانستان شرایط مناسبی را برای تحولات تجاری و اقتصادی در منطقه به وجود آورده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا- محمد اسلامی در حاشیه همایش بین المللی توسعه چابهار در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی اضافه كرد: قرار گرفتن چابهار در راه مبادلات تجاری شرق و غرب و شمال جنوب در كاهش هزینه های تجاری و اقتصادی در منطقه بسیار مقرون به صرفه است.
وی بیان كرد: توسعه بندر چابهار بعنوان یك قطب بندری در ترانزیت منطقه ای فرصتی را برای رونق تجارت و ترانزیت در منطقه غرب آسیا فراهم نموده كه بوسیله مشاركت منطقه ای به ویژه تسهیلات سرمایه گذاری هندوستان شاهد توسعه بیشتر از پیش آن در آینده خواهیم بود.
وزیر راه در ادامه اضافه كرد: اتصال ریلی، هوایی و جاده ای بندر چابهار به كشورهای افغانستان و آسیای میانه برای سهولت در حمل و نقل كالا و مسافر در اولویت این وزارتخانه است.
اسلامی اشاره كرد: فصل نوینی از نقش آفرینی بندر چابهار در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی شكل گرفته و این نوید دهنده توسعه همه جانبه این منطقه محروم و دور افتاده از پایتخت كشور است.
وی اضافه كرد: استفاده افغانستان برای اولین بار از بندر چابهار و ارسال كالا فصل جدیدی از توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و تجاری است و امیدواریم بتوانیم با تأمین زیرساخت ها نقش مهمی در توسعه حمل و نقل كالا در این بندر راهبردی داشته باشیم.
وی اظهار داشت: حمل این محموله نقطه عطفی برای آغاز اجرای موافقتنامه چابهار است و ما برای توسعه سرمایه گذاری ها در بندر چابهار بسیار خوشبین هستیم.
وزیر راه اشاره كرد: ظرفیت بندر چابهار به هشت و نیم میلیون تن افزایش یافته و ایران در صدد است با رشد سرمایه گذاری ها ظرفیت این بندر را به ۷۷ میلیون تن افزایش دهد.
وی افزود: بدون شك بهره برداری مؤثر از بندر چابهار می تواند در كاهش چشم گیر هزینه های حمل كالاهای صادراتی و ترانزیتی و رشد مبادلات تجاری در منطقه بسیار مؤثر واقع شود.
1397/12/07
19:37:54
5.0 / 5
4018
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک