آگهی به خریداران ویلا در سفرهای نوروزی

آگهی به خریداران ویلا در سفرهای نوروزی زمین دار شو: ایام نوروز كه استان های شمالی شاهد بیشترین تعداد مسافر هستند، برخی مسافران با وسوسه خرید ویلای ارزان قیمت فاقد مجوز سرمایه خودرا به باد می دهند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، افراد سودجو كه گفته می شود حدود نیمی از آنها غیربومی هستند اراضی كشاورزی و باغات شمال را تبدیل به ویلاهای بدون مجوز می كنند و معمولاً در روزهای نوروز كه حجم مسافران زیاد است، آنها را می فروشند. اما سفارش می شود پیش از خرید حتماً از مراجع ذی صلاح استعلام بگیرید.
سازمان امور اراضی كشور به مناسبت فرارسیدن سال نو و با هدف اطلاع رسانی عمومی برای پیشگیری از فعالیت سودجویان و دلالان در زمینه ویلاسازی و تغییر كاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز زمین های كشاورزی در تعطیلات نوروزی اطلاعیه ای منتشر كرده و از مردم خواسته كه به تبلیغات كاذب توجهی نكرده و در روزهای نوروز با سامانه تلفنی ۱۳۱ مسائلی همچون زمین خواری، تغییر غیر مجاز كاربری اراضی كشاورزی و خرید و فروش غیر مجاز ویلا را به اطلاع سازمان امور اراضی برساند.
نامه وزیر به دادستان برای جلوگیری از تصرفات
وزیر راه و شهرسازی باز با ارسال نامه به محمدجعفر منتظری، دادستانی كل كشور و دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی از او خواسته به این امر به صورت ویژه رسیدگی كند.
محمد اسلامی در این نامه نوشته است: «همانگونه كه استحضار دارید، هرساله در آستانه تعطیلات نوروزی و مساعد بودن شرایط جوی و كاهش نظارت و حفاظت های لازم، افراد فرصت طلب و سودجو اقدام به تجاوز به اراضی ملی و دولتی و تصرف در آن می نمایند. پس با توجه به آثار بخشنامه های ابلاغی آن دادستانی طی سالیان گذشته در كاهش تصرفات غیرقانونی اراضی مذكور و پیشگیری از اقدامات احتمالی متصرفین، خواهشمند است در جهت تعامل و همكاری ادارات كل دادگستری استان با ضابطین قضائی و باز اتخاذ تدابیر و تمهیدات ویژه و پیشگیرانه، ضمن صدور اوامر مقتضی به منظور تشكیل جلسه فوق العاده شورای حفظ حقوق بیت المال استان ها اوامر عالی قضائی صادر و امر به ابلاغ فرمایند».
هم چنین حسین معصوم، رئیس كارگروه راه و شهرسازی با درخواست از هموطنان در سراسر كشور برای نمایش گزارش تخلفات زمین خواری اظهار داشت: از شهروندان درخواست داریم گزارشات و شكایات خودرا با ما بوسیله سامانه cppl.ir مطرح كنند كه در سریع ترین زمان ممكن به موارد رسیدگی خواهد شد.
هشدار وزارت راه و شهرسازی به خریداران ویلا در سفرهای نوروزی
وزارت راه و شهرسازی درباره خرید ویلا و زمین در شهرهای شمالی بدون در نظر داشتن شرایط لازم در روزهای نوروز آگهی داد، چراكه طبق اعلام مركز اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، برخی افراد سودجو، زمین های دارای كاربری كشاورزی را خصوصاً در استان های شمالی بدون مجوز از مراجع ذی صلاح تفكیك می كنند و به معرض فروش می گذارند و حتی در مواردی سپس ساخت غیرقانونی ویلا آنرا می فروشند كه این مساله باعث شده بخش قابل توجهی از آگهی های نشریات به فروش زمین ها و ویلاهای فاقد اسناد مالكیت و مجوز ساخت اختصاص پیدا كند كه وزارت راه و شهرسازی به هموطنان سفارش می كند دقت لازم را به هنگام خریداری این املاك به كار گیرند.
طبق تاكید وزارت وزارت راه و شهرسازی، استعلام از اداره كل راه و شهرسازی، مشورت با مشاور حقوقی و دیدن اسناد لازم برای خرید زمین و ویلا سفارش شده است.1398/01/03
14:28:57
5.0 / 5
4856
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک