۸۷ درصد سهم عمرانی ها داده شد

۸۷ درصد سهم عمرانی ها داده شد زمین دار شو: آنچه در بودجه 1397 گذشته از این حكایت دارد كه پروژه های عمرانی توانستند 87 درصد سهم بودجه مصوب سالانه خودرا دریافت نمایند.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، بودجه های عمرانی قسمتی از مصارف مالی دولت در سال به شمار می روند كه در كنار هزینه های جاری و همین طور تملك دارایی های مالی تشكیل دهنده هزینه های عمومی هستند، اما اغلب به سبب اینكه هزینه های جاری سهم بالای از مصارف را در بر می گیرند و عدم پرداخت در این بخش با توجه اینكه عمده آن حقوق و دستمزد است، تا حدی امكان پذیر نیست.

معمولاً این بودجه های عمرانی هستند كه سهم آنها بطور كامل در سال مقرر نمی گردد و هر گاه دولت ها در منابع كم بیاورند، عدم تحقق شامل پروژه های عمرانی می شود.

با این وجود عملكرد سال قبل نشان داده است سهم عمرانی تا حد بالایی پرداخت شده است؛ به شكلی كه در بودجه ۱۳۹۷ مصوب شده بود كه دولت ۶۲ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی اختصاص دهد و این در حالی است كه تازه ترین گزارش سازمان برنامه و بودجه از این حكایت دارد كه ۵۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای عمرانی پرداخت شده كه از این رقم حدود ۲۱ هزار و۶۷۳ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۱۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد دیگر بوسیله انتشار اسناد خزانه بوده است.

بر این اساس در سال قبل حدود ۶، ۰۰۰ میلیارد تومان از بودجه عمرانی پرداخت نشده است كه عملكرد چندان منفی نسبت به سال های قبل به شمار نمی رود، چونكه گاهی عدم تحقق در بودجه های عمرانی بیشتر از این نیز بوده است.

برای امسال نیز در لایحه بودجه حدود ۶۷ هزار میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی پیشنهاد شده بود كه در نهایت به ۶۲ هزار میلیارد تومان كم شد كه باید دید چه میزان از آن محقق خواهد شد.

منبع:

1398/03/01
23:56:12
5.0 / 5
4238
تگهای خبر: عمران , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک