معاون بنیاد مسكن تشریح كرد؛

آواربرداری ۱۱۰۰ واحد در لرستان، آمادگی بانك ها برای پرداخت تسهیلات

آواربرداری ۱۱۰۰ واحد در لرستان، آمادگی بانك ها برای پرداخت تسهیلات زمین دار شو: معاون بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه بیشتر از هزار و 100 واحد تخریبی در سیل لرستان آواربرداری شده اند، از آمادگی بانك ها برای پرداخت تسهیلات به سیل زدگان آگاهی داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، عزیز الله مهدیان در سخنانی با اشاره به اینكه مردم مناطق سیل زده عموماً مشغول بازسازی منازل خود هستند، گفت: همین طور مقدمات ساخت واحدهای احداثی نیز فراهم شده و تعداد زیادی نیز به بانك معرفی شده اند، پروانه گرفته اند و مشغول شروع عملیات اجرایی هستند.
آوار برداری هزار و ۱۰۰ واحد تخریبی در لرستان
وی با اشاره به اینكه بطور مثال در لرستان بیشتر از هزار و ۱۰۰ واحد از خانه هایی كه تخریبی بودند كه آوار برداری شده اند، عنوان كرد: همین طور كار پی كنی بیشتر از ۶۰۰ واحد انجام شده است.
معاون بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، بیان داشت: با عنایت به اینكه میزان منابع تسهیلات پرداختی تغییر كرده، وقفه ای به وجود آمده كه طی هفته جاری به استان ها ابلاغ خواهد گردید و روند خودرا پیدا می كند و مردم می توانند سریع تر قرار داد خودرا در این رابطه منعقد كنند و عملیات اجرایی واحدها را شروع كنند.
اعلام آمادگی بانك ها برای پرداخت تسهیلات تا سقف ۶ هزار میلیارد
مهدیان در ادامه با اشاره به اینكه در جلسه با وزیر كشور بانك ها قول همكاری را در ارتباط با پرداخت تسهیلات داده اند، اظهار داشت: غیر از بحث دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان كه برای بخش مسكن از محل قرض الحسنه تأمین شده، بانك ها در ارتباط با بقیه تسهیلات تا سقف شش هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز اعلام آمادگی كرده اند كه منابع را به نسبت خودشان تأمین كنند.
وی، اظهار داشت: به احتمال زیاد طی هفته جاری ۱۰۰ درصد تسهیلات قطعی می شود، گرچه دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان كه ابلاغ گردیده بخش عمده ای از كار را راه می اندازد و به تدریج بقیه تسهیلات نیز اضافه خواهد شد.
معاون بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه در كار بازسازی، محور خود مردم هستند و ما در كنار مردم هستیم، افزود: در لرستان و مازندران كار به خوبی شروع شده و حتی پیش بینی ما این است كه خیلی زودتر از برنامه زمانبندی كه داشته ایم كار به اتمام خواهد رسید.
مهدیان با اشاره به اینكه مشكل عمده ای كه در خوزستان داریم بحث حرایم و روستاهایی كه در حریم هستند، است، اظهار داشت: این روستاها باید بطور حتم تعیین تكلیف شوند، جابجایی روستاها كار آسانی نیست و باید تمهیدات ایمن سازی روستاها و اصلاح شیوه ساخت و ساز را داشته باشیم تا برای مردم مشكلی پیش نیاید.
وی با اشاره به اینكه در لرستان، استان های معین مشغول تشكیل پرونده برای راه اندازی و تعمیر واحدها هستند، بیان داشت: منابعی كه بعنوان بلاعوض در این رابطه پیش بینی شده همه تأمین شده است، مشكل منابع نداریم و قابل پرداخت می باشد.
ابلاغ تسهیلات قرض الحسنه بانك مركزی به بانك ها
معاون بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه باید تشكیل پرونده ها صورت گیرد و اشخاص شناسایی شوند تا بتوانیم به آنها پول پرداخت نماییم، اضافه كرد: طبیعتاً در بحث اجاره پرداخت كردن مشكلی نداریم و تنها برای واحدهای احداثی ما اجاره پرداخت می نماییم.
مهدیان، بیان داشت: در بعضی از جاها ما بیشتر از دو برابر در این رابطه كمك كرده ایم، پیشنهادی كه ما داریم این بوده كه از مصالح باقی مانده از خانه های قبلی آنها یك اتاق سریعاً راه اندازی نماییم تا بتوانند در آن زندگی كنند تا خانه اصلی آنها ایجاد می شود، در بسیاری از مناطق این كار را آغاز نموده ایم.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینكه در سیلاب پلدختر حدود ۱۳۰ واحد تخریب شده كه غیر قابل استفاده می باشد، اضافه كرد: شهر، شهر بزرگی است و امكان اینكه مردم بتوانند خانه داشته باشند وجود دارد.
معاون بنیاد مسكن كشور با تاكید بر اینكه كار ایمن سازی روستاها، ایجاد سیل بندها، دیواره رودخانه ها و همین طور داخل بافت روستاها را انجام خواهیم داد، اضافه كرد: جاهایی كه زمین لازم بوده در بخش عمده ای زمین تملك شده است.
مهدیان با اشاره به ابلاغ تسهیلات قرض الحسنه بانك مركزی به بانك ها، اظهار داشت: تلاش این بوده كه طی هفته جاری كار ابلاغ این تسهیلات به بانكهای عامل استان ها نیز صورت گیرد تا هر چه سریع تر در استان تسهیلات را پرداخت نماییم.
وی كه در گفتگوی خبری سخن می گفت، اشاره كرد: بازپرداخت این تسهیلات برای واحدهای احداثی ۱۵ سال بوده و سه سال نیز دوره تنفس در این رابطه در نظر گرفته شده است.


منبع:

1398/03/05
14:24:42
5.0 / 5
4124
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک