دبیر كارگروه ملی زلزله وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

ساخت ۹ میلیون واحد مسكونی بدون اسكلت در كشور

ساخت ۹ میلیون واحد مسكونی بدون اسكلت در كشور زمین دار شو: دبیر كارگروه ملی زلزله وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: از 22 میلیون و 800 هزار واحد مسكونی ساخته شده در كشور بالغ بر 9 میلیون واحد مسكونی بدون اسكلت ساخته شده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، علی بیت اللهی در جلسه كارگروه مدیریت بحران در استانداری اردبیل اظهار نمود: ممنوعیت ساخت و ساز در پهنه گسل ها سال هاست در كشور مورد تاكید مسئولان است و بر طبق دستورالعمل های ابلاغی از طرف وزارت راه و شهرسازی ساخت هرگونه تأسیسات شهری، برج ها، مدارس، بیمارستان ها و مراكز ستادی و فرماندهی بر روی این پهنه ها با جدیت پیگیری می شود.
وی با اشاره به اینكه شورای هماهنگی مدیریت بحران در استان ها باید با تعیین حریم و بستر پهنه های گسل نسبت به ساخت و ساز در این محدوده ها اخطارها و هشدارها را جدی بگیرند، اشاره كرد: هرگونه ساخت و ساز در حریم گسل های معین شده در كشور بطور قطع در طولانی مدت ما را با مخاطرت عظیمی مواجه خواهدنمود كه سیل اخیر در كشور این واقعیت را به وضوح نشان داد.
دبیر كارگروه ملی زلزله وزارت راه و شهرسازی زلزله سرعین و اردبیل را در سال ۷۵ تجربه تلخی در ساخت و سازهای بدون پشتوانه منطقی خصوصاً در روستاها دانست و بیان كرد: وزارت راه و شهرسازی ساخت و سازها را در محدوده گسل ها ممنوع كرده و در مرحله اول اجرای آن از كلانشهرها و سپس در مراكز استان های دیگر عملیاتی می شود.
بیت اللهی افزود: ما در شهر اردبیل و سرعین با تعیین حریم گسل ها پهنه های مخاطره آمیز را شناسایی می نماییم و در مراحل بعدی این كار به تمام شهرستان های استان تعمیم داده می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خواهان انتشار فراخوان طرح های اسكان اضطراری به منظور استفاده كمتر از كانكس و چادر در زمان وقوع بحران و حوادث غیرمترقبه شد و اضافه كرد: هم اكنون استفاده از كانكس در زمان وقوع حوادثی از قبیل زلزله و سیل به منظور اسكان اضطراری حادثه دیدگان توجیه ندارد و امیدواریم وزارت راه و شهرسازی و شورای فنی استان ها نسبت به جایگزین سازی این كانكس ها با طرح های جدید و مدرن اقدام نماید.
دبیر كارگروه ملی زلزله وزارت راه و شهرسازی همین طور اشاره كرد: پس از ماه مبارك رمضان ما شاهد برگزاری همایش درس هایی از سیل های اخیر در كشور در اردبیل خواهیم بود.1398/03/06
19:39:09
5.0 / 5
4792
تگهای خبر: راه , ساخت و ساز , سازه , كانكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک