وام نیم میلیارد دلاری بانك جهانی به تركیه

وام نیم میلیارد دلاری بانك جهانی به تركیه زمین دار شو: بانك جهانی با تخصیص وام 560 میلیون دلاری به تركیه برای توسعه پایدار شهری موافقت نمود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از روزنامه حریت، اعضای هیأت مدیره بانك جهانی با تأمین مالی ۵۶۱ میلیون یورویی پروژه توسعه پایدار شهری تركیه موافقت كردند. این سومین وام از مجموعه وام هایی است كه بانك جهانی برای این منظور در اختیار تركیه قرار می دهد. قبل تر این بانك در دسامبر ۲۰۱۶ مبلغ ۱۳۲.۷ میلیون دلار و در آوریل ۲۰۱۸ مبلغ ۹۱.۵ میلیون دلار وام در اختیار تركیه قرار داده بود.
پروژه توسعه پایدار تركیه با هدف ارتقای ثبات مالی، اقتصادی و محیط زیستی شهرهای تركیه انجام می شود و وجوه آن بجای دولت در اختیار شهرداری های تركیه قرار می گیرد. آگوستو كومه، مدیر دفتر تركیه بانك جهانی اظهار داشت: شهرهای تركیه با ریسك های مختلفی مواجهند و لزوم دارد به منظور ارتقای سطح زندگی این افراد نسبت به تقویت زیرساخت ها اقدام گردد. وی با اشاره به تجربه موفق بانك جهانی در سرمایه گذاری در مناطق روستایی تركیه اظهار داشت: از كمك به تركیه خوشحال هستیم و بوسیله فراهم كردن منابع مالی بیشتر برای پروژه های توسعه پایدار شهری به دنبال تقویت حضور مالی خود در تركیه هستیم.
این برنامه قسمتی از برنامه دهم چشم انداز توسعه تركیه شمرده می شود كه تاكید زیادی بر روی توسعه فضاهای مسكونی و محیط زیستی و غلبه بر چالش های رشد سریع شهرنشینی و مشكلات اقتصادی مردم این كشور دارد.
بانك توسعه و زیرساخت های جهانی نیز قبل تر وام هایی با سررسید پنج سال و ۳۰ سال در اختیار تركیه قرار داده بود. دریافت وام جدید تركیه از بانك جهانی در شرایطی صورت می گیرد كه مقامات تركیه پیشنهاد دریافت كمك از دیگر نهاد مهم یعنی صندوق بین المللی پول را رد كرده اند. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور تركیه نیز اواخر سال قبل گفته بود صندوق بین المللی پول جایگاهی در آینده تركیه ندارد.
منبع:

1398/03/08
10:26:16
5.0 / 5
4724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک