پشتیبانی از بازار فروش محصولات تولیدی زنان

پشتیبانی از بازار فروش محصولات تولیدی زنان به گزارش زمین دار شو در حالیكه بازاریابی و نبود بازار فروش محصولات یكی از چالش های پیش روی زنان به حساب می آید، صندوق كارآفرینی امید از كسب و كارهای خرد و كوچك و حضور بانوان در تمام مشاغلی كه استعداد و توانایی راه اندازی آنرا داشته باشند، حمایت می كند.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، اشتغال و كارآفرینی موتور محرك توسعه و رونق اقتصادی می باشد و با عنایت به اینكه نیمی از جمعیت كشور را بانوان می سازند طبعاً این هدف بدون در نظر گرفتن نقش مؤثر این قشر از جامعه محقق نمی گردد.

در طول تاریخ، زنان همواره به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در تأمین معاش خانواده همكاری داشته اند و علل گوناگونی همچون استقلال مالی و كسب درآمد، كمك به تأمین هزینه های خانواده، پس انداز، فرار از بیكاری، خودشكوفایی و كسب وجه اجتماعی در حضور آنها در عرصه های كارآفرینی و اشتغال اثرگذار بوده است.

توسعه بازار فروش محصولات تولیدی بانوان

مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید با بیان حمایت این صندوق از مشاغل بانوان می گوید: پشتیبانی از كسب و كارهای بانوان بخصوص زنان سرپرست خانوار، ضمن كمك به معیشت خانوارها فرصت حضور آنها در اجتماع را در كنار رسیدگی به وظایف خانه و تربیت فرزندان را فراهم می آورد و به كاهش قیمت تمام شده كالای تولیدی منجر می شود.

یكی از مشكلات پیش روی اشتغال بانوان، بازاریابی و نبود بازار فروش محصولات است و صندوق كارآفرینی امید به ایجاد بازار فروش دستاوردهای زنان كمك كرده است. وی با اشاره به اینكه تسهیلات صندوق كارآفرینی امید از آغاز تأسیس تا كنون هیچگاه محدود به حوزه خاصی بخصوص برای بانوان نبوده است، می گوید: مهم ترین عاملی كه در این زمینه تعیین كننده بوده، توانایی خود زنان در زمینه هایی است كه درخواست تسهیلات می دهند. یكی از اهداف اصلی صندوق، حمایت مالی از كسب و كارها است و ما علاوه بر پرداخت تسهیلات، به توسعه بازار فروش محصولات تولیدی بانوان كمك می نماییم.

به گفته نوراله زاده، یكی از اشكالات پیش روی اشتغال بانوان، بازاریابی و نبود بازار فروش محصولات است و صندوق كارآفرینی امید به ایجاد بازار فروش دستاوردهای زنان كمك كرده است.

وی می گوید: امروز طیف وسیعی از كسب و كارهای خرد و كوچك در حوزه بانوان مورد حمایت صندوق كارآفرینی امید قرار دارد و برگزاری نمایشگاه های توانمندی های زنان به منظور عرضه خدمات و محصولات تولیدی با قیمت تمام شده پایین همچون اقدامات حمایتی به حساب می آید.در حال حاضر زنان در بخش های مختلف اقتصاد همچون صنایع غذایی، صنایع دستی، كشاورزی، باغداری، فراوری محصولات و خدمات حضور فعالی دارند و فرصت های كسب و كار بسیاری را از این طریق برای خود فراهم نموده اند.

بسیاری از كارشناسان، گسترش اشتغال پایدار با ایجاد مشاغل خانگی را یكی از طریق های رونق اقتصادی می دانند و مشاغل خرد و خانگی را بستر مناسبی برای اشتغالزایی اعضای خانواده به شمار می آورند.

انجام كسب و كارهای خرد و كوچك خانگی با كمترین هزینه و مواد اولیه در كنار خانواده ضمن ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزایی برای خانواده در رشد و پویایی اقتصاد و فعالیت های اجتماعی مؤثر است.

اجرای الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در كشور

معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در گفتگو با ایسنا، از طراحی و اجرای الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در كشور اطلاع داده و با اشاره به نقش مؤثر كسب و كارهای خرد در اشتغالزایی می گوید: كسب و كارهای خرد سهم بیشتری در اشتغال كشور دارند و علاوه بر بازدهی بیشتر از انحراف كمتری برخوردار می باشند.

بسیاری از كارشناسان، گسترش اشتغال پایدار با ایجاد مشاغل خانگی را یكی از طریق های رونق اقتصادی می دانند و مشاغل خرد و خانگی را بستر مناسبی برای اشتغالزایی اعضای خانواده به شمار می آورند.

او با اشاره به اینكه از راه ایجاد شغل باید به رشد اقتصادی دست یابیم، می افزاید: باوجود آنكه مشاركت در رشد اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد ولی نرخ مشاركت فارغ التحصیلان در كشور پایین است ازاین رو برای ارتقای سطح مشاركت، نیازمند مشاركت جمعی در بخش های مختلف اقتصاد هستیم.

منصوری با اشاره به نقش مؤثر مشاغل خانگی در اقتصاد می گوید: در جهت توسعه مشاغل خانگی، الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی طراحی و آموزش های لازم در این زمینه عرضه شده است. این الگو در ۹ استان كشور در حال اجرا می باشد و تا آخر سال در كل كشور اجرایی می شود.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، هم اكنون مشاركت زنان در عرصه های اقتصادی و اجتماعی یكی از شاخصه های تولید به حساب می آید. با عنایت به اینكه زنان نیمی از افراد جامعه را می سازند، اشتغال آنها در عرصه های كارآفرینی اجتماعی و اقتصادی برای رشد و پیشرفت جامعه لازم و ضروری می باشد. در همین راستا چندی پیش توافقنامه "اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در ۲۳ استان كشور" در جهت اشتغال شش هزار زن سرپرست خانوار بین وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی به امضا رسید.

منبع:

1398/03/11
15:39:34
5.0 / 5
4265
تگهای خبر: اشتغال , تسهیلات , خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک