تحلیلگران پیش بینی كردند

سرنوشت قطعه سازان هواوی باوجود تحریم های تجاری آمریكا

سرنوشت قطعه سازان هواوی باوجود تحریم های تجاری آمریكا به گزارش زمین دار شو خیلی از تحلیلگران بر این باورند از آنجایی كه هواوی بزرگترین غول تكنولوژی در چین است، احتمالاً از خطر فروپاشی و ورشكستگی محفوظ است اما در بین تحریم های تجاری آمریكا، خیلی از تأمین كنندگان چینی قطعات آن از بین خواهند رفت.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، پس از اعمال تحریم های جدید واشنگتن ضد هواوی و اضافه شدن نام آن به لیست سیاه شركت های ممنوعه برای تجارت، خیلی از شركت های بزرگ در جهان همچون گوگل، مایكروسافت، اینتل، كوالكام و برودكام تصمیم گرفتند كه همكاریهای خویش را با هواوی قطع كرده یا به حالت تعلیق دربیاورند.
از دو هفته پیش دولت ترامپ لیست جدیدی از شركت های ممنوعه برای تجارت و ایالات متحده را اعلام و منتشر نمود كه در آن نام شركت چینی هوآوی بعنوان بزرگ ترین توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و عرضه كننده گوشیهای هوشمند در جهان هم به چشم می خورد.
حالا در تازه ترین اخبار انتشار یافته در south morning post china، كارشناسان و تحلیلگران برآورد كرده اند كه هواوی با عنایت به آنكه یك شركت بسیار بزرگ است و پشتوانه های مالی و سیاسی گوناگونی را در چین دارد، احتمالاً از خطر فروپاشی و ورشكستگی كامل در امان خواهد ماند اما سایر شركت های چینی وابسته به آنكه معمولاً تأمین كنندگان قطعات موردنیاز محصولات و گوشیهای هوشمند هواوی بوده اند، به احتمال زیاد تحت فشارهای سیاسی و تحریم های تجاری واشنگتن و قطع همكاری شركت های خارجی با هواوی با شرایط سختی روبه رو خواهند شد.
محدودیت های جدیدی كه آمریكا برای هواوی وضع و اعمال كرده است، تأثیرات منفی و تبعات گسترده ای را به دنبال خواهد داشت و این بدان معناست كه این شركت چینی دیگر قادر نخواهد بود از هرگونه سرویس اختصاصی عرضه شده توسط گوگل استفاده نماید و استفاده از سیستم عامل اندروید توسط هواوی هم تنها محدود به لایسنس های متن باز و AOSP خواهد بود. پس از آن شركت های بزرگی همچون گوگل، مایكروسافت، كوالكام، اینتل، برودكام، پاناسونیك در كنار خیلی از اپراتورهای مخابراتی فعال در كشورهای جهان اعلام نمودند كه به قطع همكاری با هواوی خواهند پرداخت تا شامل جریمه های سنگین واشنگتن نشوند.
مشكلات و كشمكش های دولت آمریكا با هواوی از جنجال برانگیزترین و خبرسازترین اتفاقات سال ۲۰۱۸ میلادی بود كه به نظر می آید به این زودی تمام نخواهد شد. هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان به حساب می آید، قبل از این هم در طول یك سال گذشته از جانب دولت ترامپ تحت فشارهای سیاسی و تجاری زیادی قرار گرفته و نگرانی های امنیتی خویش را به سایر كشورهای هم پیمان آمریكا نظیر استرالیا، نیوزلند، كانادا، ژاپن و بریتانیا منتقل كرده بود تا آنها هم به همكاری با این شركت چینی خاتمه دهند تا بدین ترتیب بتواند در ادامه جنگ تجاری با چین، ضربه مهلكی بر اقتصاد این كشور پهناور وارد كند و به عقیده خیلی از تحلیلگران، جلوی رشد سرسام آور و شكوفایی سریع اقتصادی غول های تكنولوژی چینی را بگیرد.
با اینكه دولت چین و شركت هواوی همه این اتهامات و نگرانی های امنیتی را بارها رد و تكذیب كردند، به نظر می آید كه نگرانی در مورد جاسوسی از اطلاعات كاربران در كشورهای مختلف ضد این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد.
از طرفی دیگر، جنگ تجاری چین و آمریكا هم به نگرانی های امنیتی ضد هواوی در توسعه زیرساخت های مربوط به شبكه ۵G مزید بر علت شده و هم اكنون آتش اختلافات آنها را شعله ورتر از قبل كرده است.
خیلی از تحلیلگران پیش تر بر این باور بودند كه مشكلاتی كه بر سر راه هواوی قرار گرفته است، با اتمام جنگ تجاری چین و آمریكا آخر خواهد یافت و این شركت بزرگ هم از خطر ورشكستگی و سقوط ارزش سهام و ریزش شدید مشتریان جهانی رها خواهد شد.1398/03/16
19:35:02
5.0 / 5
4838
تگهای خبر: تكنولوژی , راه , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک