یك مقام مسئول خبر داد

تخلیه كشتی ۳۳هزارتنی شكرخام در بندرامام، چند كشتی دیگر در راه می باشد

تخلیه كشتی ۳۳هزارتنی شكرخام در بندرامام، چند كشتی دیگر در راه می باشد به گزارش زمین دار شو یك مقام مسئول در استان خوزستان از پهلوگیری كشتی ۳۳ هزار تنی حامل شكر كوبا در بندر امام خمینی (ره) اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، خدارحم امیری زاده، مدیركل غله خوزستان تصریح كرد: محموله این كشتی در حال تخلیه و انتقال به واحدهای نیشكری خوزستان برای تصفیه آن است.
وی اظهار داشت: چند كشتی دیگر حامل شكر از كشورهای برزیل، كوبا و هندوستان در حال رسیدن به بندر امام خمینی (ره) هستند.
به گفته امیری زاده از آغاز امسال تابحال حدود ۴۰۰ هزار تن شكر خام از بندر امام وارد كشور شده و به كارخانه های تصفیه شكر كشور انتقال یافته اند.
مدیركل غله خوزستان از برنامه شركت بازرگانی دولتی ایران برای واردات ۱.۲ میلیون تن شكر از بندر امام خمینی (ره) تا آخر سال جاری اطلاع داد.
امیری زاده با اشاره به كاهش شدید تولید شكر در خوزستان كه تا قبل از بروز سیلاب فروردین ماه امسال، حدود ۴۰ درصد شكر كشور را تولید می كرد اضافه كرد: برای واردات شكر خام از بندر امام خمینی (ره) هیچ مشكل بازدارنده ای وجود ندارد. حدود ۲.۴ میلیون تن كالاهای اساسی در این بندر در حال تخلیه است.
خاطرنشان می شود؛ بندر امام خمینی (ره)، هاب واردات كالاهای اساسی و فله ای به كشور است. این بندر كه ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۵۰ میلیون تن كالای نفتی وغیرنفتی را دارد دومین بندر بزرگ عملیاتی جمهوری اسلامی ایران بعد از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

1398/03/28
13:45:13
5.0 / 5
4688
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک