كمیسیون برنامه تصویب كرد

اعتبارات مانده پروژه های عمرانی به سال بعد منتقل می شود

اعتبارات مانده پروژه های عمرانی به سال بعد منتقل می شود به گزارش زمین دار شو سخنگوی كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از مصوبه این كمیسیون برای انتقال اعتبارات مانده پروژه های عمرانی به سال بعد اطلاع داد و اظهار داشت كه در این صورت فعالیت عمرانی كمتر به مشكل برمی خورد.


محمد خدابخشی در گفتگو با ایسنا با تشریح نشست عصر امروز(یكشنبه) این كمیسیون اظهار داشت: در این نشست لایحه مشاركت عمومی- خصوصی مورد بررسی قرار گرفت. اعضای كمیسیون با اذعان به لزوم اجرای این لایحه نگرانی هایی در خصوص صدمه دیدن یا حذف پروژه های مناطقی كه زیرساخت های آنها هنوز كامل نشده است، را مطرح نمودند.
وی با اشاره به اینكه ۸۶ هزار پروژه عمرانی ملی و استانی در كشور وجود دارد، افزود: بر مبنای لیست بهای جدید، حدود ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تكمیل این پروژه ها برآورد شده است كه رقم این اعتبار حدودا دو برابر مبلغ بودجه عمومی كشور است.
خدابخشی از تصویب كلیات لایحه مشاكت عمومی- خصوصی در كمیسیون اطلاع داد و اضافه كرد: اعضای كمیسیون با ابراز نگرانی نسبت به توقف پروژه های عمرانی در حوزه های زیر ساختی در مناطق محروم، ماده ای را حذف كردند و پیشنهادی برای رفع این دغدغه عرضه شد. این پیشنهاد به دنبال آن است كه مشاركت عمومی- خصوصی برای پروژه هایی مناطقی باشد كه میزان توسعه یافتگی آنها بالاتر از متوسط كشوری است.
وی با اشاره به تصویب كلیات لایحه اصلاح قانون اصلاح مواد ۶۳ و ۶۴ قانون محاسبات عمومی در كمیسیون، اظهار داشت: این نگرانی همواره وجود داشت كه اعتبارات پروژه های عمرانی بموقع جذب نشود و با این لایحه جذب اعتبارات عمرانی ممكن و اعتبارات مانده از پروژه های عمرانی به سال بعد منتقل می شود، در واقع با اجرای این لایحه فعالیت عمرانی كمتر به مشكل بر می خورد.1398/04/03
14:09:04
5.0 / 5
3791
تگهای خبر: عمران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک