براساس نتایج آمارگیری مركز آمار ایران در بهار امسال

مشاركت اقتصادی مردان بیشتر از زنان است

مشاركت اقتصادی مردان بیشتر از زنان است به گزارش زمین دار شو گزارش مركز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت كار نشان داده است كه مشاركت اقتصادی مردان در بهار ۹۸ بیشتر از زنان بوده و نرخ بیكاری كشور نسبت به بهار و زمستان سال قبل ۱.۳ درصد كاهش داشته است.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، نتایج طرح آمارگیری نیروی كار در بهار ۱۳۹۸ از آن حكایت می كند كه تعداد شاغلان در این فصل نسبت به فصل گذشته (زمستان ۱۳۹۷) ۱۰۶۹۷۰۰ نفر و نسبت به فصل مشابه سال قبل (بهار ۱۳۹۷) ۳۲۱۲۹۳ نفر افزایش پیدا كرده است.

همچنین نرخ مشاركت اقتصادی جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر در فصل بهار نسبت به فصل گذشته ۱.۱ درصد افزایش یافته كه در مقایسه با فصل مشابه سال قبل (بهار ۱۳۹۷) ۰.۵ درصد كاهش را نشان داده است.

گزارش مركز آمار ایران از وضعیت نیروی كار نشان داده است كه در بهار امسال از مجموع ۲۷ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۴۳۱ نفر جمعیت فعال كشور، ۲۴ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۷۴۴ نفر شاغل و ۲ میلیون و ۹۵۶ هزار و ۶۸۷ نفر بیكار بوده اند.در حالی كه تعداد شاغلان مرد در بهار امسال، ۱۹ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۸۸۵ نفر بوده، تعداد شاغلان زن به چهار میلیون و ۴۶۲ هزار و ۸۵۸ نفر رسیده است.

برابر گزارش مركز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت كار از نتایج طرح آمارگیری، ۹۳۲ هزار و ۸۸۱ نفر از جمعیت بیكار كشور در بهار ۹۸ را زنان و دو میلیون و ۲۳ هزار ۸۰۶ نفر را مردان تشكیل داده اند.

نرخ مشاركت اقتصادی كشور در بهار امسال ۴۰.۶ درصد بوده و مبین آن است كه مردان با ۶۵ درصد نسبت به زنان با ۱۶.۱ درصد بیشترین میزان مشاركت اقتصادی را داشته اند.

میزان نرخ مشاركت اقتصادی كشور نسبت به بهار سال قبل ۰.۵ درصد كاهش داشته اما نسبت به زمستان سال ۹۷ از رشد ۱.۱ درصدی برخوردار بوده است؛ با این وجود نرخ بیكاری كشور در بهار ۹۸ به ۱۰.۸ درصد رسیده و نسبت به بهار و زمستان سال قبل ۱.۳ درصد كاهش را به دنبال داشته است.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، در حالی كه نرخ بیكاری در زمستان سال قبل ۱۱.۷ درصد بود نتایج طرح آمارگیری نیروی كار كشور از كاهش ۱۰.۸ درصدی نرخ بیكاری در بهار ۹۸ خبر می دهد.

برابر آمارها، بیشتر از سه میلیون بیكار در كشور وجود دارد و سالانه ۸۰۰ هزار نفر نیروی متقاضی كار جدید به این آمار افزوده و وارد بازار كار می شوند؛ بر این اساس فراهم كردن فرصت های شغلی لازم برای جوانان جویای كار و تحصیلكردگان دانشگاهی امری ضروری به حساب می آید.

دولت در برنامه ششم توسعه، مكلف شده نرخ بیكاری را تا چشم انداز ۱۴۰۰ به ۸.۶ درصد كم كند و در این راستا با اجرای طرح اشتغال روستایی، طرح اشتغال فراگیر، مشاغل خانگی و ساماندهی فارغ التحصیلان دانشگاهی در جهت مقابله با بیكاری گام برداشته است.
1398/04/21
14:52:13
5.0 / 5
4391
تگهای خبر: اشتغال , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک