راه اندازی سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام

راه اندازی سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام زمین دار شو: امروز در جریان پنجاه وچهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی كشور با حضور وزیر راه انجام شد از برخی پروژه های سازمان هواشناسی مانند سنجنده دریایی استان گلستان و سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام رونمایی گردید.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، امروز بوسیله ویدئو كنفرانس از طریق اندازی سنجنده دریایی استان گلستان، سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام، مركز پیش بینی استان لرستان و اپلیكیشن موبایلی اختصاصی سازمان هواشناسی رونمایی گردید.

سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام با اعتباری بیشتر از ۳ میلیارد تومان به راه افتاده است. این سامانه هواشناسی هوانوردی امكان تامین سلامت پروازها، ارتقای ایمنی و پایش پدیده های جوی را امكان پذیر می كند همین طور بنا بگفته مدیر كل هواشناسی استان البرز سطح فرودگاه پیام را از نظر بین المللی افزایش داده است و سبب قرارگیری این فرودگاه در سطح دو می شود. این سامانه دارای دو حسگر تشخیص دید در دو طول باند، حسگر تشخیص سمت و سرعت باد است كه به ارائه گزارش های درست در مواقع اضطرای به خلبان كمك می نماید.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، در جریان پنجاه و چهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی كشور ازطریق ویدیو كنفرانس ایستگاه و سكوی سنجنده دریایی استان گلستان راه اندازی شد. بگفته داداشی - مدیركل هواشناسی استان گلستان - راه اندازی سنجنده دریایی در استان گلستان منجر به ارائه گزارش های مفید به كاربران دریا در حوزه آب و هوا و شرایط جوی می شود كه با عنایت به تغییر اقلیم در دریای خزر، وجود چنین سنجنده ای برای استان گلستان بسیار كاربردی است.

وی اضافه كرد: در چند سال اخیر استان گلستان شاهد نوسانات تراز آب است كه این مساله مشكلات بسیاری در حوزه های اقتصادی و محیط زیست به وجود می آورد. همین طور در سال های اخیر صنعت شیلات در استان گلستان توسعه بیشتری یافته است. با عنایت به این شرایط لازم است كه خدمات دهی بهتر در زمینه داده های هواشناسی و تراز آب خزر صورت گیرد كه این مهم بوسیله سكوی سنجنده دریایی محقق شده است كه امكان توسعه فعالیت های آبزی پروری و تشخیص نوسانات تراز آب خزر را فراهم می آورد.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، امروز همین طور از مركز پیش بینی استان لرستان بوسیله ویدیو كنفرانس رونمایی گردید. نعمتی - مدیركل هواشناسی استان لرستان - اظهار داشت: این مركز با اعتبار ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به راه افتاده است كه در امتداد حفظ محیط زیست انرژی مورد نیاز این مركز بوسیله پانل های خورشیدی تامین می شود.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، در جریان پنجاه و چهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی كشور كه با حضور وزیر راه انجام شد از برخی از كارشناسان برتر سازمان هواشناسی و دارندگان ایده های نو تقدیر گردید.

منبع:

1398/04/25
15:14:18
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: پرواز , خدمات , راه , سرعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک