پیشنهاداتی جهت راه اندازی كسب وكار موفق

پیشنهاداتی جهت راه اندازی كسب وكار موفق زمین دار شو: یك كارآفرین موفق اظهار داشت: برای شروع موفق هر كسب وكاری به ایده ای با ارزش نیاز داریم كه ارزش پیشنهاد به مشتری را داشته و دردی از مردم را دوا كند.


رئوف رحیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به شرایط ورود موفق به بازار كسب وكار اظهار نمود: هر فردی برای ورود موفق به بازار كار نیازمند تخصص در زمینه مربوطه است و باید اصول اولیه و مهارت های كسب وكاری را بداند.
وی با اشاره به اینكه افراد پیش از مهارت اندوزی باید انگیزه انجام كار را داشته باشند اضافه كرد: در مرحله ترویج كلاس های آموزشی این دوره كه به یاری جهاددانشگاهی و سازمان ورزش و جوانان استان كردستان تدارك دیده شده، بر ایجاد انگیزه در مخاطبان تاكید می شود.
این كارآفرین موفق، وجود بینش ایجاد كسب وكار در افراد را ضروری دانست و اشاره كرد: وقتی انگیزه و بینش در فرد به وجود آمد، در مرحله بعدی تولید ایده و تیم سازی متناسب با نیاز بازار صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینكه تامین منابع مالی و مطالعات امكان سنجی در فرآیند تبدیل ایده به كسب وكار موفق بسیار مهم می باشد اشاره كرد: در فاز چهارم از افراد مستعد و متخصص به صورت تیم در انجام كار استفاده می شود و در آخرین فاز باید به برندسازی توجه گردد.
این كارآفرین موفق با تشریح پنج اصل اساسی در زنجیره ارزش اظهار داشت: بعد از برندسازی، ارائه محصول قابل عرضه، برنامه های عرضه و مسئله بازاریابی مطرح است.
وی با اشاره به اینكه اعتبارسنجی ایده در چند كانال صورت می گیرد و هزینه برای یك ایده پس از اعتبارسنجی آن صورت می گیرد، اظهار نمود: اعتبارسنجی با پاسخ به سه سوال اصلی آیا محصول تولیدی ارزش پیشنهاد به مشتری دارد؟ آیا اگر به بازار معرفی شود مشتری تمایل به صرف هزینه دارد؟ و آیا تیم شما توان فنی اجرای ایده را دارد؟ انجام می شود.
رحیمی با اشاره به اینكه اكوسیستم های كارآفرینی بر عملكرد اكوسیستم های اجتماعی تاثیر دارند، اضافه كرد: كسب وكارهای قدیمی در جامعه وجود دارند كه بعد از گذشت چندین سال همچنان موفق عمل كرده اند اما حالا به به روز رسانی نیاز دارند.
وی با بیان لزوم وجود عامل سوم توسعه برای اتصال اكوسیستم كارآفرینی و اجتماعی اشاره كرد: دولت بعنوان حامی، سرپرست و تامین كننده مالی می تواند این توسعه را در وهله اول، ایجاد و در وهله دوم هدایت توسط پارك های علم و فناوری و مراكز رشد می تواند این توسعه را محقق كند.
این كارآفرین موفق با انتقاد از نحوه عملكرد كارگروه اشتغال استان عنوان كرد: این كارگروه بجای كار بر روی مدلهای مالی بر روی مدلهای توسعه ای سرمایه گذاری كند و فقط به دنبال توزیع پول در استان نباشد.
رحیمی اشاره كرد: یكی از مدلهای موفق توسعه، مهارت آموزی است كه در دو بخش مهارت آموزی تخصصی شغل و مهارت آموزی ایجاد كسب وكار انجام می شود.
وی با اشاره به لزوم وجود دیده بانی برای ارزیابی رسیدن تولیدی ها به نقطه سربه سر اظهار داشت: برای تولید كالا یك سری هزینه می شود و در قبال فروش آن یكسری درآمد نیز حاصل می شود كه رسیدن به سود صفر و به اصطلاح بازاری مایه كاری است.
این كارآفرین موفق تصریح كرد: اگر ما بتوانیم تیراژهای تولیدمان را بالا ببریم و بازارهای بزرگ را هدف تولیدات خود قرار دهیم شركت ها می توانند زودتر به نقطه سربه سر برسند.
در ادامه این رویداد نوآورانه میلاد فیضی، كارشناس معاونت امور فرهنگی سازمان ورزش و جوانان استان كردستان با اشاره به امضای تفاهم نامه سازمان ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی استان كردستان اظهار نمود: این رویدادهای نوآورانه در سه مرحله ترویج، نوآوری و شكوفایی صورت می گیرد و اولویت حضور با اعضای سازمان های مردم نهاد زیرمجموعه سازمان ورزش و جوانان است.
وی با اشاره به اینكه اساتید باتجربه ای برای این دوره از كلاس ها در نظر گرفته شده است اضافه كرد: یكی از هدف های اصلی ما برای شركت كنندگان ترسیم چشم اندازی از آینده كاری، تولید ایده و كار در چارچوب تیم هاست.
كارشناس معاونت امور فرهنگی سازمان ورزش و جوانان استان كردستان اشاره كرد: در این دوره از كلاس ها دو گروه ۴۰ نفری از علاقه مندان به فراگیری دانش در حوزه راه اندازی كسب وكارهای جدید حضور دارند كه امیدواریم این افراد بتوانند راه خودرا بیابند.
وی عنوان كرد: با عنایت به تفاهم نامه سازمان ورزش و جوانان با صندوق كارآفرینی امید، درصورت وجود ایده تجاری و رساندن آن به اشتغالزایی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با چند ماه تنفس پرداخت می شود و برای اعضای سازمان های مردم نهاد كه ایده شان به طرح اشتغالزایی بینجامد ۵۰ میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت می شود.
رضا باقری نژاد، معاون اشتغال جهاددانشگاهی استان كردستان با اشاره به لزوم توجه مسئولان استانی به پتانسیل جوانان در زمینه های مختلف اشاره كرد: برگزاری رویدادهای نوآورانه به صورت منسجم در سراسر استان اجرا شود و ادارات و ارگان های متفاوت جزیره ای عمل نكنند.
وی اظهار داشت: با حمایت های مالی سازمان ورزش و جوانان استان كردستان ۴۰ رویداد یك یا چند روزه در مدت هفت ماهه اخیر برگزار شده كه درانتها جشنواره ای استارت آپی با حضور سرمایه گذاران و مسئولان استانی با شركت تیم های برتر چهار استان كشور برگزار می گردد.
معاون اشتغال جهاددانشگاهی استان كردستان تصریح كرد: امیدواریم این رویداد نوآورانه به تشكیل ۱۰ تیم ۴ نفره بینجامد و خروجی نهایی آن ۱۰ شركت كارآفرین باشد.
وی تصریح كرد: شرایط اقتصادی خاص كشور در برهه زمانی كنونی عرصه را برای فعالیت شركت های استارت آپی داخلی فراهم نموده چونكه با افزایش قیمت ارزهای خارجی، نوعی انحصار در داخل برای كالاهای داخلی به وجود آمده است.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، حالا با تلاش های جهاددانشگاهی و سازمان ورزش و جوانان استان كردستان فرصتی برای جوانان مستعد كردستانی فراهم شده تا استعدادها و ایده های خودرا در این دوره های رویدادهای نوآورانه تقویت نمایند و بتوانند آینده ای روشن برای خود و كشورشان بسازند.
حالا جهاددانشگاهی استان كردستان با همكاری سازمان ورزش و جوانان استان كردستان مبادرت به برگزاری كلاس های آموزشی برای ترویج، نوآوری و شكوفایی ایده های ناب و در نهایت تجاری سازی آنها و خلق ثروت كرده است.
منبع:

1398/05/01
17:30:37
5.0 / 5
4635
تگهای خبر: اشتغال , تولید , جزیره , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک