در مراسم تكریم معارفه روسای بنیاد مستضعفان صورت گرفت

تشریح عملكرد ۵ ساله بنیاد مستضعفان از زبان سعیدی كیا

تشریح عملكرد ۵ ساله بنیاد مستضعفان از زبان سعیدی كیا به گزارش زمین دار شو رئیس سابق بنیاد مستضعفان عملكرد پنج ساله این بنیاد را در بخش های مختلف شرح داد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، محمد سعیدی كیا در مراسم تكریم و معارفه روسای بنیاد مستعضفان كه با حضور مقامات كشوری قبل از ظهر امروز در محل ساختمان بنیاد مستضعفان در حال برگزاری است، با اشاره به تشریح عملكرد پنج ساله مجموعه متبوعش، اظهار نمود: چند سال قبل در چنین روزهایی بود كه مقام معظم رهبری حكم بنده را امضا كردند و حضورم در بنیاد بر همین مبنا شروع شد.
وی افزود: تبدیل بنیاد مستضعفان به معنای واقعی كلمه این بنیاد، خارج كردن یك نقطه از محرومیت و آغاز كمك به نقاط دیگر محروم برای رهایی از محرومیت های موجود، تجدید ساختار و كاهش بوروكراسی، اشاعه مدیریت جهادی و به كارگیری جوانان مستعد ارزشی و هم توجه به امور فرهنگی و مدیریت بهتر فعالیت های اقتصادی همچون فعالیت های انجام شده طی پنج سال گذشته است.
مدیرعامل سابق بنیاد مستضعفان با تشكر از مقام معظم رهبری به علت فرصت پنج ساله ای كه جهت مدیریت این بنیاد در اختیار وی قرار داد، اظهار داشت: همینطور به علت ادامه حضور اینجانب در هیات امنای بنیاد مستضعفان از مقام معظم رهبری تشكر می كنم و به برادر سخت كوش خود جناب فتاح تبریك گفته و از زحمات روسای سابق بنیاد مستضعفان آقایان رفیق دوست و فروزنده كمال قدردانی را دارم.
سعیدی كیا با اشاره به این كه توانمندسازی محرومان و محرومیت زدایی مناطق محروم با همكاری بنیاد علوی مدنظر قرار گرفته است، اظهار نمود: بودجه سال ۱۳۹۳ این بنیاد معادل ۶۰ میلیارد تومان بوده و عملكرد سال ۱۳۹۷ آن به ۵۱۵ میلیارد تومان رسید و علاوه بر این بودجه مصوب سال ۱۳۹۸ این بنیاد معادل ۷۰۰ میلیارد تومان است كه به لحاظ سود بنیاد در سال ۱۳۹۳ معادل پنج درصد و هم اكنون به ۴۰ درصد ارتقاء یافته است.
وی با اشاره به تحویل بیشتر از ۸۰ هزار سند به محرومان در نقاط مختلف به دیگر فعالیت های صورت گرفته طی این پنج سال اشاره نمود و اضافه كرد: تامین خانه برای خانواده های دارای معلول، ساخت مدارس، بیمارستان، تامین سیمان خانه های صدمه دیده در سوانح طبیعی، اهدای سبد كالا به مادران آبستن و مستضعف و تامین لباس برای دانش آموزان نقاط محروم از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
مدیرعامل سابق بنیاد مستضعفان با اشاره به همكاری بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری و بانك سینا طی سه سال گذشته، بیان كرد: طی دو سال برای هر استان ۲۰ میلیارد تومان و در سال سوم برای هر استان ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات بانكی یارانه ای پیشبینی شد كه پنج درصد یارانه توسط بنیاد علوی و پنج درصد توسط معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در نظر گرفته شد.
سعیدی كیا افزود: تا تیرماه سال جاری ۳۷۰۰ واحد از طرح های مذكور به تصویب بانك رسیده است و ۳۲۰۰ واحد تضمین آوردند و قرارداد منعقد و وام دریافت شده است. همینطور ۲۲۰۰ مورد به بهره برداری رسیده و در عین حال اشتغالزایی مناسبی مدنظر قرار گرفته و كارآفرینان جدیدی در صحنه های اقتصادی كشور امكان ظهور و بروز پیدا كردند.
وی با اشاره به شناسایی مناطق محروم و محرومیت زدایی از این نقاط اظهار نمود: با شناسایی بنیاد علوی نقاط محروم شناسایی و قلعه گنج بعنوان نخستین نقطه در نظر گرفته شد، چون كه با پول نفت آنگونه كه باید محرومیت زدایی نشده است و هم اكنون شاهد عمران و آبادانی در قلعه گنج هستیم كه از تجربه داخلی و سایر كشورها در این رابطه بهره برده ایم و با تشكیل گروه های توسعه روستایی پس انداز مردم و كمك بنیاد مستضعفان وام در نظر گرفته ایم.
سعیدی كیا افزود: در قلعه گنج با وام های توسعه روستایی و وام های یارانه ای اشتغال خوبی بوجود آمد و روستاییان توانایی خویش را ثابت كردند و آنگونه كه استاندار كرمان اعلام نموده نرخ بیكاری در قلعه گنج از ۲۵ درصد، تك رقمی شد و جرم و ناهنجاری ۷۰ درصد كاهش یافته است. الگویی كه مورد قبول واقع شده و از راه وزیر كشور برای شهرستان های محروم ابلاغ گردیده است.
به گفته مدیرعامل سابق بنیاد مستضعفان، علاوه بر قلعه گنج ۱۱ نقطه محروم دیگر شناسایی شده كه پروژه عمران و آبادانی آنها در دستور كار قرار گرفته است كه از این طریق ۱۶۰۰ روستا تحت پوشش قرار می گیرند.
وی در مورد تجدید ساختار در بنیاد مستضعفان و كاهش بوروكراسی اداری در این بنیاد بیان كرد: ۲۲ هلدینگ بنیاد به ۱۰ هلدینگ كاهش یافته است و فروش ادغام و انحلال بیشتر از ۸۰ شركت تحقق یافته است. علاوه بر این ورود شركت ها به بورس كلید خورده و ۹ شركت وارد شده و ۱۱ شركت امكان ورود به بورس را پیدا كردند.
سعیدی كیا با اشاره به این كه ۴۳ هزار نفر همراه با محاسبه شركت ها، خانواده بنیاد را می سازند، اظهار داشت: از ۱۲۰۰ جوان مستعد و ارزشی گزینش به عمل آمده كه ۱۴۴ نفر آنها انتخاب و كلاس های آموزشی مدیریتی و بازدید از پروژه برای آنها در نظر گرفته ایم.
وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در واحدهای تولیدی و صنعتی اظهار داشت: كاشت زیتون، پرورش ماهی در قفس و نژاد دام سبك شیری همچون فعالیت های صورت گرفته است و شكل گیری زنجیره تولید فولاد و صادرشدن آن به ۱۵ كشور جهان از دیگر اقداماتی است كه می توان به آن اشاره نمود.
مدیرعامل سابق بنیاد مستضعفان با اشاره به این كه ایجاد آزادراه تهران – شمال بعنوان یك آرزو برای مردم شده بود كه با تعامل با دولت در حال پیشرفت است، اظهار داشت: قطعه ۱ این آزادراه طی ماه های آینده به افتتاح می رسد و علاوه بر این تكمیل نیروگاه خرمشهر و راه اندازی نیروگاه خرم آباد و چابهار مدنظر قرار گرفته است.
وی در انتها به ارزآوری بنیاد مستضعفان اشاره و اعلام نمود: ۳۰۰ میلیون یورو ارزآوری بنیاد مستضعفان در سال ۱۳۹۴ به ۹۰۰ میلیون یورو افزایش یافته است.
منبع:

1398/05/03
11:13:35
5.0 / 5
4345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک