در گزارش زمین دار شو مطرح شد

رایزنی با عربستان برای ورود سایر ایرلاین ها به پروازهای بازگشت حج

رایزنی با عربستان برای ورود سایر ایرلاین ها به پروازهای بازگشت حج به گزارش زمین دار شو دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از رایزنی با مقامات وزارت حج عربستان برای مشاركت سایر شركت های هواپیمایی در پروازهای بازگشت حجاج اطلاع داد.مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره احتمال استفاده از هواپیماهای سایر شركت های هواپیمایی داخلی یا خارجی برای پروازهای بازگشت و همكاری با هما در انتقال حجاج از جده و مدینه به فرودگاه های ایران، تصریح كرد: هنوز اطلاعات موثقی نداریم؛ اما درخواستی شده بود تا بتوانیم از ظرفیت سایر شركت های هواپیمایی ایرانی در پروازهای برگشت حجاج استفاده نماییم. ولی تاكنون عربستان جواب رسمی و قطعی به ما نداده است.
وی افزود: اگر عربستانی ها با این درخواست ایران موافقت كنند، فشاری كه هم اكنون بر روی «هما» وجود دارد، كمتر می شود و می توانیم از ظرفیت ها و هواپیماهای شركت های دیگر برای انتقال حجاج استفاده نماییم. همچنان در حال رایزنی هستیم و اگر این اتفاق بیفتد، هما از آن استقبال خواهد نمود.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اظهار داشت: علیرغم محدودیت هایی كه عربستان برای ایران ایر در عملیات انتقال حجاج در تمتع امسال اعمال كرده است، اما با همكاری كلیه عوامل دخیل در عملیات حج شامل خدمات فرودگاهی، شركت فرودگاه ها، گذرنامه، پلیس، گمرك و … یك اقدام جهادی انجام شد تا پروازهای حج بموقع صورت گیرد.
به گفته اسعدی سامانی، تا كنون پروازهای حج با كمترین تأخیر انجام شده است و حتی در بعضی پروازهای شهرستان ها با دقایقی تعجیل هم مواجه بوده ایم و پرواز زودتر از موعد مقرر انجام شده است كه یك ركورد جدید در انتقال حجاج به عربستان است و هما آنرا رقم زده است.
قائم مقام هما: از همكاری سایر ایرلاین ها در انجام پروازهای برگشت حج استقبال می كنیم
كاپیتان حسن قاسمی، قائم مقام هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) هم در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پروازهای برگشت حجاج اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم را در هما برای پروازهای بازگشت انجام داده ایم و فعلاً مقرر است همه پروازهای بازگشت را هم مانند عملیات رفت، هما انجام دهد.
وی اضافه كرد: اگر با عربستان در مورد پروازهای بازگشت بتوانیم توافق نماییم، حتما هما از آن استقبال خواهد نمود. هر شركتی كه به این مورد ورود كرده و به ما كمك برساند، ما از آن استقبال می نماییم.
معاون عملیات هوانوردی هما خاطرنشان كرد: هم اكنون سه شركت هواپیمایی داخلی و یك شركت تركیه ای در انجام پروازهای بین المللی هما شامل مقاصد اروپایی و شرق آسیا با ایران ایر همكاری دارند.

1398/05/06
13:23:44
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: پرواز , خدمات , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک