مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید اعلام كرد

پرداخت 2000 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی

پرداخت 2000 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی زمین دار شو: مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید از اختصاص 2000 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در سال 98 آگاهی داد و اظهار داشت: طرح روستای بدون بیكار تا آخر سال در 100 روستای كشور اجرا خواهد شد.اصغر نوراله زاده در گفت و گو با ایسنا، از اختصاص ۱۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در كل كشور طی سال قبل تابحال آگاهی داد و اظهار داشت: این میزان تسهیلات پرداختی، حدود ۲۳ هزار طرح اشتغالزایی خرد و كوچك را شامل می شود.

وی اظهار داشت: صندوق كارآفرینی امید از شروع سال قبل تابحال بیشتر از ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در كشور پرداخت كرده و در چارچوب انعقاد تفاهم نامه با سایر موسسات، نهادهای خیریه و دستگاههای دولتی نیز بیشتر از ۷۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مختص كرده است.

مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید افزود: در امتداد برنامه ها و هدفگذاری صورت گرفته درصدد هستیم تا امسال دو هزار میلیارد تومان تسهیلات را با اولویت مناطق محروم و روستایی پرداخت نماییم و از این طریق به سمت تكمیل زنجیره ارزش از تولید تا عرضه برویم.

نوراله زاده در عین حال از اجرای طرح روستای بدون بیكار در بیشتر از ۷۰ روستای كشور آگاهی داد و اظهار داشت: تعداد این روستاها تا اختتام امسال به بیشتر از ۱۰۰ روستا می رسد.

وی اضافه كرد: یكی از برنامه های در دست اجرای صندوق كارآفرینی امید، طرح روستای بدون بیكار است كه این طرح در چارچوب اعطای وام های اشتغال برای مشاغل خرد و كوچك در روستاها به اجرا در می آید.

به گفته مدیرعامل صندوق كارآفرین امید با اجرای این طرح ضمن كاهش بیكاری و افزایش تولید و بهره وری جلوی مهاجرت روستاییان به شهرهای بزرگ گرفته می شود.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، طرح اشتغال روستایی و عشایری به دنبال مجوز برداشت ۱.۵ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی با تصویب مجلس برای ایجاد طرح های اشتغال در مناطق روستایی و عشایری به اجرا درآمد كه مهمترین هدف آن جلوگیری از مهاجرت به كلان شهرها، كاهش حاشیه نشینی و ماندگاری ساكنین روستا است. منابع طرح اشتغال روستایی برای تبدیل طرح های تولیدی روستایی بوسیله سه بانك كشاورزی، پست بانك و توسعه تعاون و صندوق كارآفرینی امید در اختیار متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی قرار گرفته است.

منبع:

1398/05/11
15:57:59
5.0 / 5
4137
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک