در پی بازداشت پوری حسینی و سفر خارجی مالك جوان

سرنوشت ایران ایرتور چه می شود؟

سرنوشت ایران ایرتور چه می شود؟ به گزارش زمین دار شو سرنوشت ایران ایرتور كه واگذاری اش حواشی زیادی از قیمت بسیار پایین تا طی نشدن مراحل قانونی آن داشته و حالا كه رئیس سازمان خصوصی سازی بعد از استعفا بازداشت شده و مالك این شركت هواپیمایی هم در مسافرت خارجی به سر می برد، تا كجاها پیش می رود؟


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، شركت هواپیمایی ایران ایرتور در سال ۱۳۵۱ توسط شركت هواپیمایی ایران ایر برای انجام تورهای داخلی و خارجی افتتاح شد و از سال ۱۳۷۱ از شهر مشهد بعنوان مركز عملیات پروازی در بخش فعالیت های پروازی آغاز به كار كرد. بعد از گذشت چند سال با اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و آغاز خصوصی سازی، ایران ایرتور در سال ۱۳۹۰ از مجموعه ایران ایر جدا و به شركت تعاونی هسایار وابسته به وزارت دفاع واگذار شد. اما به علت اینكه وزارت دفاع نتوانست اقساط آنرا بپردازد این واگذاری لغو و طی برگزاری چند مزایده در نهایت ایران ایرتور در سال ۱۳۹۴ به مجید شكاری بعنوان یك بخش خصوصی واگذار شد.
بعد از این واگذاری كه به قول مالك جدیدش به قیمت ۳۴ میلیارد تومان انجام شده، حواشی بسیاری پیرامون این مسئله به وجود آمد و برخی نمایندگان مجلس در مكاتبات و اظهاراتشان به تخلفات صورت گرفته در این رابطه معترض و خواهان رسیدگی جدی دستگاه های متولی شدند.
البته برخی بهارستانی ها اسمشان بیشتر از همه به چشم می خورد، نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی كه همیشه با مصاحبه های جنجالی اش ضد این شركت و نحوه و قیمت واگذاری اش در رسانه ها حضور داشت و ضیاءالله اعزازی عضو مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی كه در نامه های جداگانه به رؤسای قوه قضائیه و سازمان بازرسی كل كشور خواستار فسخ قرارداد این واگذاری و برگزاری مجدد و قانونی آن به صورت مزایده عمومی برای همه متقاضیان واجد شرایط شد.
البته ۱۰ روز گذشته مجید شكاری –مالك شركت هواپیمایی ایران ایرتور- درباره این حواشی به خبرنگاران اظهار داشت: ضمن رد همه اتهامات مطرح شده درباره طی نشدن مراحل قانونی برای واگذاری ایران ایرتور، تمام مراحل قانونی برای خرید این شركت طی شده و با پرداخت ۳۴ میلیارد تومان، ۳۸۵ میلیارد تومان بدهی را تحویل گرفتم. وی ادامه داد: به ادعای نماینده همه دستگاه ها كه روز مزایده در سازمان خصوصی سازی حضور داشتند و از درخواست من برای خرید این شركت تعجب كرده بودند، آن روز چهارمین باری بود كه ایران ایرتور به مزایده گذاشته می شد اما هیچ كس حاضر به خرید آن نمی شد و من هم بعنوان تنها شركت كننده در مزایده كه قیمت پیشنهادی ام بالاتر از قیمت پایه اعلام شده بود، برنده مزایده شدم و تا امروز با افزایش اشتغالزایی و درآمد زایی توانسته ام به كمك پرسنل متخصص و دلسوز این شركت، حجم زیادی از بدهی های سر رسید شده ایران ایرتور را پرداخت كنم.
این اظهارات از جانب شركت مذكور در حالی مطرح می شود كه پوری حسینی چهارشنبه هفته گذشته ضمن استعفا و كنار رفتن از این شركت، بازداشت شد و گفته می شود یكی از علل بازداشت وی، پرونده واگذاری شركت ایران ایرتور و دیگر واگذاری های حاشیه ساز بوده است.
به دنبال این اتفاقات خبرنگار ایسنا، به دنبال مصاحبه با مالك این ایرلاین رفت كه با پاسخ جالب توجهی از جانب مسؤلان ایران ایرتور مواجه شد: "آقای شكاری در ایران نیستند و به قصد سفر رفته اند. "
حالا باید دید در شرایط جدید چه اتفاقاتی می افتد و آیا پرونده واگذاری این شركت هواپیمایی از قیمت واگذاری، نحوه واگذاری، تعهدات مالك جدید برای پرداخت بهای ۱۵ توپولوف شركت و... برای همیشه بسته خواهد شد یا این حاشیه ها همچنان ادامه دارد.1398/05/26
22:46:25
5.0 / 5
4296
تگهای خبر: اشتغال , پرواز , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک