یك مقام مسئول كارگری پیشنهاد داد

اختصاص وام مسكن ارزان و بلندمدت به كارگران

اختصاص وام مسكن ارزان و بلندمدت به كارگران زمین دار شو: دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران از افزایش هزینه سبد معیشت كارگران آگاهی داد و پیش بینی راهكارهای پشتیبانی از تامین مسكن ارزان قیمت برای كارگران را خواهان شد.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، با تاكید بر تشكیل هرچه سریع تر جلسات شورای عالی كار، اظهار داشت: جلسات شورای عالی كار مثل جلسات مجلس اهمیت دارد و باید به آن دقت كنیم چون برای قشر عظیمی از جامعه تصمیم گیری می شود و این تصمیمات به همه آحاد كشور برمی گردد. بحث دستمزد نه تنها به كارگر و كارفرما بلكه به تولیدكننده و مصرف كننده هم ارتباط دارد؛ پس از معاونت روابط كار می خواهیم برای طرح مباحث مهم جامعه كارگری وقت بگذارند.

وی اظهار داشت: یك ماه از برگزاری جلسه شورای عالی كار می گذرد و قرار بود كارفرمایان پیشنهادات خودرا درباب تامین مسكن ارزان برای خانوارهای كارگری در جلسه بعدی ارائه و تكلیف افزایش قدرت خرید كارگران را روشن كنند.

ابوی اظهار داشت: وعده دادن زمین ارزان و افزایش مبلغ حق مسكن كارگشا نیست؛ لازم است یك طرح ملی در این خصوص تدوین و مالیات از خانه های خالی از سكنه دریافت شود. بانكها هم ملزم به همكاری شوند تا تسهیلات ارزان قیمت و بلندمدت مسكن برای خانه دار شدن كارگران اختصاص پیدا كند.

به گفته این مقام مسئول كارگری امروز كارگران با یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافتی قادر به خرید یا حتی اجاره خانه در شهرهای بزرگ نیستند و باید ابزارهای لازم برای پشتیبانی از كارگران پیش بینی شود.

دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران درانتها با اشاره به افزایش هزینه سبد معیشت كارگران پیشنهاد اختصاص بن كالا بوسیله تعاونی های مصرف و پرداخت كمكهای غیرنقدی به كارگران را بیان كرد.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، داشتن مسكن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی در اصل ۳۱ قانون اساسی است و دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها كه نیازمندترند به خصوص روستانشینان و كارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم آورد. برمبنای آمارها بیشتر از ۶۰ درصد دریافتی كارگران صرف هزینه های مسكن و اجاره بها می شود.
1398/06/17
01:30:43
5.0 / 5
4101
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک