رئیس كل گمرك خبر داد

نحوه خروج خودرو های شخصی در روزهای اربعین، خروج موقت 20 هزار تومان

نحوه خروج خودرو های شخصی در روزهای اربعین، خروج موقت 20 هزار تومان زمین دار شو: رئیس كل گمرك ایران از آماده باش گمركات كشور برای صدور مجوز خروج موقت خودرو های شخصی برای حضور در پیاده روی اربعین حسینی آگاهی داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی میر اشرفی درباب نحوه خروج خودرو های شخصی از كشور در روزهای اربعین اظهار داشت: گمرك جمهوری اسلامی ایران برای همكاری جدی با سازمان های ذی ربط پیاده روی بزرگ اربعین حسینی، تمام تلاش خودرا برای سهولت در صدور گواهی خروج موقت خودرو ها انجام می دهد.
وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده دستور داده ام تا تمام گمرك های كشور به صورت آماده باش برای اعزام نیرو به مناطق صدور گواهی خروج موقت باشند.
میراشرفی در ادامه با اشاره به زمانبندی های مشخص برای حضور مردم در گمركات كشور، اظهار داشت: برای صدور گواهی خروج موقت خودرو های شخصی، مالكان با در دست داشتن مدارك شناسایی خودرو و شخصی به گمركات مراجعه نموده و گواهی خودرا در كوتاه ترین زمان دریافت نمایند.
این مقام مسئول در ادامه بیان كرد: سفارش می شود زوار برای دریافت گواهی خروج موقت خودرو های خود، هر چه سریع تر اقدام نمایند تا با نزدیك شدن ایام اربعین حسینی گرفتار پیك ترافیكی حضور مردم در گمركات نشوند.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا صدور گواهی خروج موقت خودرو ها زمانبندی خاصی دارد یا خیر؟ اشاره كرد: تمام تلاشمان بر این است تا روند كاری صدور مجوز خروج موقت به صورت سیستمی صورت گیرد، اما در صورت مشاهده كمبود نیرو و زمان، با درخواست نیروی سیار از تمام گمركات كشور این روند را در پایانه های مرزی نیز به صورت شبانه روز انجام خواهیم داد.
رئیس كل گمرك ایران اشاره كرد: صدور این گواهی هزینه خاصی را متحمل مالكان خودرو نمی كند و تنها هزینه پرینت و مُهر كه كمتر از ۲۰ هزار تومان است را پرداخت خواهند كرد.
میر اشرفی در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص اینكه چرا كالاهای گروه ۴ در بنادر كشور انبار شده اند؟ اظهار داشت: گمركات كشور تنها مجاز به ترخیص كالاهای گروه یك و ۲ هستند چونكه واردات گروه ۴ به كشور ممنوع اعلام شده است. اما به سبب اینكه بیشتر بنادر كشور جزء مناطق ویژه اقتصادی محسوب می شوند ممانعتی برای واردات آن وجود ندارد.
وی افزود: بنا بر این این اقلام (گروه ۴ كالاها) وارد و در انبارها انباشت شده اند و گمرك نیز ترخیص آنها را بر عهده نمی گیرد. در این ایام به واردكنندگان آگهی داده ایم كه ظرف مدت معین شده كالا را به كشور دیگری انتقال داده و یا به مبدا بازگردانند چونكه مدت هاست واردات این اقلام ممنوع اعلام شده است.
میراشرفی اظهار داشت: درصورتی كه واردكننده نسبت به تعیین تكلیف این اقلام گروه ۴ كه وارد كشور كرده است اقدام نكند، این اقلام به ضبط دولت در آمده به سازمان اموال تملیكی واگذار می شود.


منبع:

1398/06/30
20:15:06
5.0 / 5
4606
تگهای خبر: سیستم , مجوز , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک