رئیس سازمان راهداری:

۸ هزار دستگاه اتوبوس برای انتقال زوار بسیج شدند

۸ هزار دستگاه اتوبوس برای انتقال زوار بسیج شدند زمین دار شو: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از پیش بینی ورود روزانه 600 هزار نفر زائر در ایام 26 تا 29 مهرماه از مرزها به داخل كشور آگاهی داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا، با اشاره به تمهیدات این سازمان برای دور برگشت سفرهای اربعین حسینی گفت: سال قبل حدود یك میلیون و ۸۵۰ هزار نفر برای حضور در مراسم اربعین حسینی عازم كربلا شدند كه طبق پیش بینی ها این رقم برای سال جاری به حدود سه میلیون نفر افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینكه برمبنای آمار روزهای هجدهم و نوزدهم مهرماه بعنوان روزهای پیك رفت سفرهای اربعین حسینی ۴۲۰ هزار نفر از مرزها خارج و ۸۰ هزار نفر وارد كشور شدند» اظهار داشت: بیش ترین فشار در روزهای پیك رفت بر روی مرز مهران بوده است و پیش بینی می شود تا دو روز بعد و یك روز پیش از اربعین با ورود روزانه ۶۰۰ هزار نفر بیش ترین ورودی در مرزها را داشته باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعداد قابل توجه زوار در روزهای بازگشت بیان داشت: بازگشت از مهران دو مرحله ای خواهد شد و زوار از سه شهرستان اندیمشك، كرمانشاه و همدان به مقاصد خود منتقل می شوند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه كرد: برای جابه جایی این تعداد بیشتر از ۸۰۰۰ اتوبوس بسیج شده اند و باتوجه به انتقال زوار از مرز مهران به سه پایانه اندیمشك، كرمانشاه و همدان با شركت راه آهن هماهنگ شده تا زوار بعد از انتقال به این سه پایانه معین با استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی هر یك از سه شهرستان مذكور نیز به مقصد شهرهای خود بازگردند تا اتوبوس ها بتوانند در ۲۴ ساعت دو بار مسیر مهران را پیمایش كنند.
حسن نیا اشاره كرد: در حال برنامه ریزی برای انتقال حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد زوار از مهران به پایانه اندیمشك هستیم تا از آنجا به وسیله قطار جابه جا شوند.
وی یكی از دغدغه های اصلی این سازمان و وزارت راه و شهرسازی را تسهیل سفر بازگشت زوار عنوان نمود و اظهار داشت: در سال قبل حدود ۴۷ درصد جابه جایی زوار با حمل و نقل عمومی و حدود ۵۳ درصد به وسیله خودرو های شخصی انجام شد. اما تابحال حدود ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه در پاركینگ های چهار پایانه مرزی توقف كرده اند و بررسی روند ورودی و خروجی از مرزها بیان كننده ماندگاری ۵ روزه سفر زوار است.
حسن نیا اشاره كرد: اگر زوار نام مرز و اطلاعات زمانی بازگشت را به سامانه ۱۰۰۰۱۴۱ پیامك كنند برای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور برنامه ریزی دقیق تر و شناسایی میزان تقاضای حمل و نقل عمومی در هر یك از مرزها بسیار مفید خواهد بود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره كرد: جاده مهران- ایلام در ایام پیك (اوج) بازگشت یكطرفه خواهد بود و مردم می توانند از جاده ملكشاهی بعنوان مسیر جایگزین استفاده كنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی درانتها از زوار محترم كه قصد حضور و مشاركت در راهپیمایی روز اربعین در كربلا را دارند درخواست نمود كه زمان بازگشت خود به كشور را به تعویق بیندازند.


منبع:

1398/07/21
14:50:52
5.0 / 5
4676
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک