دبیر شورای عالی صنایع دریایی:

نمایشگاه های دریایی تجمیع می شوند

نمایشگاه های دریایی تجمیع می شوند به گزارش زمین دار شو دبیر شورای عالی صنایع دریایی اظهار داشت: توانسته ایم 62 درصد تولید شناورهای زیر 5000 تن را داخلی سازی نماییم.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، سیامك سید مرندی در مراسم «افتتاحیه بیست و یكمین نمایشگاه صنایع دریایی جمهوری اسلامی ایران» كه بعدازظهر امروز (سه شنبه ۵ آذرماه) در بندرعباس برگزار شد، با اشاره به اینكه مباحث دریایی در یكی، دو سال اخیر توانسته واگرایی هایی داشته باشد اما همچنان بیشتر ارگان ها و بخش های در رابطه با صنایع دریایی به صورت جزیره ای عمل می كنند، گفت: نیروی دریایی مسئول امنیت بخش دریاست یا شركت های نفتكش و كشتیرانی می گویند «ما در خط مقدم مبارزه با تروریسم اقتصادی هستیم» و كمتر به یكپارچگی ارگان های دریایی تن می دهند درحالی كه باید «سه ضلع صنعت، تجارت و امنیت» در كنار یكدیگر، صنایع دریایی را ارتقاء دهند.
وی افزود: زمانی می توانیم بگوئیم به اقتدار دریایی رسیده ایم كه بتوانیم شناورهای مورد نیاز را خودمان تولید نماییم تا با پرچم كشورمان در آب های بین المللی تردد كنند.
مرندی تصریح كرد: ۲.۲ میلیارد دلار زیرساخت دریایی در كشور به وجود آمده اما حداكثر ۱۵ تا ۲۰ درصد آن استفاده می شود؛ باید صنایع پشتیبان ایجاد نماییم تا بتوانیم به تولید نیازهای دریایی خود اقدام نماییم.
دبیر شورای عالی صنایع دریایی اضافه كرد: چرا با داشتن این همه همایش و نمایشگاه های دریایی، همچنان مشكلات گسترده ای در حوزه صنایع دریایی داریم؟ بعنوان مثال، مسائل زیادی از تولید تا حمل و نقل دریایی در این صنعت وجود دارد كه نتوانسته ایم آنها را با این همایش ها و نمایشگاه ها رفع نماییم. بنظر می رسد از آنجایی كه همواره نمایشگاه ها توانمندی ها را می خواهند نمایش دهند، هیچ گاه از كسی سؤال نشده است كه «مشكلات شما چیست؟»
وی با تاكید بر اینكه باید همایش ها و نمایشگاه های دریایی كاربردی شوند، اظهار داشت: مقرر است از سال آینده نمایشگاه های صنایع دریایی یكپارچه شده و تنها یك نمایشگاه داشته باشیم اما این نمایشگاه با قدرت كافی اجرا شود و در آن مشخص شود كه هر بخشی به چه چیزی در صنایع دریایی نیاز دارد تا سرمایه گذار بتواند آنرا تولید نماید.
مرندی با تاكید بر اینكه تولید نیازهای داخلی شركت های بزرگ دریایی علاوه بر آنكه مانع از خروج ارز از كشور می شوند، اشتغال ایجاد خواهد كرد، افزود: هنوز نمی دانیم متولی تولید سوخت كم سولفور كیست؟ آیا مقرر است وزارت نفت سوخت كم سولفور تولید نماید یا شركت های دانش بنیان؟ قرار نیست كه شركت های كشتیرانی، خودشان سوخت را تولید كنند.
دبیر شورای عالی صنایع دریایی با اشاره به اینكه با وجود وجود مشكلات گسترده در صنایع دریایی، توانسته ایم به توفیقاتی نیز دست یابیم، گفت: در عرصه تولید شناورهای زیر ۵۰۰۰ تن، توانسته ایم ۶۲ درصد آنرا داخلی سازی نماییم.

1398/09/07
12:01:51
5.0 / 5
4568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک