رئیس سازمان هواپیمایی خبر داد

تاسیس چند شركت دانش بنیان برای تولید قطعات حساس هواپیما

تاسیس چند شركت دانش بنیان برای تولید قطعات حساس هواپیما زمین دار شو: رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از تاسیس چند شركت دانش بنیان برای تولید قطعات حساس هواپیما آگاهی داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، علی عابدزاده امروز در نشست خبری نمایشگاه حمل و نقل با اشاره به اینكه صنعت هوانوردی ما به تكنولوژی های اروپایی وابسته است و غربی ها تحریم های سنگینی مقابل این صنعت تحمیل كرده اند اظهار داشت: با این وجود سازمان هواپیمایی در این سالها تلاش نموده تا هم در توسعه صنعت هوانوردی فعال باشد و هم با تحریم ها روبرو شود.
وی با اشاره به صدور مجوز تولید قطعات و تجهیزات هواپیما و نیز ساخت هواپیما و هلی كوپتر به چند شركت دانش بنیان اظهار داشت: به ۱۶ شركت مجوز داده ایم كه در زمینه تولید قطعات هواپیما فعالیت كنند و دراین زمینه توانسته ایم به خودكفایی برسیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همین طور چند شركت دانش بنیان نیز برای تولید قطعات حساس موتور هواپیما تاسیس شده و بزودی به چند شركت دیگر نیز مجوز خواهیم داد.
وی درباره تحریم چند ایرلاین ایرانی از طرف برخی كشورهای اروپایی اظهار داشت: برخی كشورهای اروپایی كه شركت های هواپیمایی ما را تحریم كرده اند كتبا به ما نامه نوشته و اقرار كردند كه محدودیتی كه برای ایرلاین های ایران قرار داده ایم فنی نیست و كاملا سیاسی است.
عابدزاده تصریح كرد: در همین خصوص به ایكائو (سازمان جهانی هوانوردی) اعتراض خودرا اعلام نموده ایم اما استكبار جهانی در سازمانهای بین المللی نفوذ دارند و اجازه ندادند شكایت ما پیگیری شود.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری درباب عملكرد پهپادها اظهار داشت: تكنولوژی پهپادی بتازگی دردنیا توسعه یافته و هم اكنون كمتر كشوری وجود دارد كه دستورالعمل نظارت بر پهپادها را تهیه كرده باشد اما ما در سازمان هواپیمایی باكمك برخی سازمانهای نظارتی این دستورالعمل را تهیه كردیم و وظیفه ساماندهی پهپادهای غیرنظامی به سازمان هواپیمایی كشوری واگذار شده است. شركت پست نیز باید برای دریافت مجوز فعالیت پهپادی به سازمان هواپیمایی بازگشت كند.
وی درباب كالای قاچاق نیز اظهار داشت: كلیه فرودگاههای كشور كه پرواز خارجی دارند در سامانه ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز عضو هستند و هر كالایی كه بوسیله فرودگاهها وارد كشور می شود در این سامانه به ثبت رسیده است و بدین سبب امكان قاچاق كالا بوسیله حمل و نقل هوایی وجود ندارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پرونده قضایی اخیر خود اظهار داشت: من پرونده قضایی زیادی دارم اما كسانی كه شجاعت به خرج می دهند و مقابل تحریم ها می ایستند باید پاسخگو هم باشند.
وی اضافه كرد: به خاطر پرونده سقوط هواپیمای یاسوج در دادسرا پیشنهاد شد كه من به دو سال تعلیق از خدمات دولتی محكوم شوم اما وقتی این حكم بدست قاضی رسید به سبب نقص پرونده، آنرا عودت داد.


منبع:

1398/09/25
20:08:49
5.0 / 5
4434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک