وزیر راه و شهرسازی:

اجازه نمی دهم خودروسازان مصوبه آلوده كننده محیط زیست بگیرند

اجازه نمی دهم خودروسازان مصوبه آلوده كننده محیط زیست بگیرند به گزارش زمین دار شو وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بعنوان رئیس كمیسیون زیربنایی، محیط زیست و صنعت هیئت دولت، اجازه نمی دهم مصوبه ای كه محیط زیست را آلوده كند، از هیئت وزیران بگیرند.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی شب گذشته (سه شنبه ۲۶ آذر) در حاشیه مراسم تقدیر از فعالان حمل و نقل جاده ای كه در برج میلاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه سامانه سپهتن برای كنترل ناوگان حمل و نقل عمومی طراحی و در تمامی اتوبوس های بین شهری نصب می شود اظهار داشت: با دوربین هایی كه در اتوبوس ها نصب شده تمامی حالات و رفتار رانندگان ثبت و ضبط می شود.
وی با اشاره به اینكه سامانه سازمان راهداری و پلیس راهور جایگزین سیستم قبلی شده است اضافه كرد: پلیس با این سامانه به صورت برخط تمامی كارهای رانندگان اتوبوس را رصد می كند و دیگر سیستم قبلی ساعت زدن رانندگان اتوبوس برچیده می شود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: این سامانه الان در تمامی اتوبوس ها برقرار است و اجرای آن به تدریج به ناوگان حمل بار و سوخت نیز تعمیم داده می شود؛ مردم هم میتوانند با اپلیكیشن موبایلی، مسیر حركت اتوبوس و مسافر خود كه در آن قرار دارد را بوسیله سامانه دنبال كرده و از وضعیت مسافر و بار خود كه در كجا و كدام نقطه قرار دارد، باخبر شوند.
وی به رونمایی ورژن جدید و قوی تر شده اپلیكشین موبایلی سامانه ۱۴۱ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره و اشاره كرد: در گذشته این سامانه یكطرفه بود اما هم اكنون تعاملی شده و قادر به دریافت اطلاعات از كاربران و مسافران همچون تصادفات جاده ای و یا ترافیك هم هست.
اسلامی اشاره كرد: مردم می توانند از این اپلیكیشن بومی بجای نمونه صهیونیستی آن استفاده كنند كه قابل اعتماد بوده و هر نوع اطلاعاتی را ارائه می دهد.
وی درباره هزینه های صفر تا ۱۰۰ این نمایشگاه هم اظهار داشت: شركت های بخش خصوصی كه در این نمایشگاه حضور داشتند هزینه ها را پرداخت كرده و ما یك ریال هم از بودجه دولتی برای این نمایشگاه استفاده نكردیم و شركت ها با پرداخت اجاره غرفه، هزینه های نمایشگاه را تامین كرده اند.
اسلامی اظهار داشت: ما بیش از اندازه از سرمایه های آیندگان هزینه و محیط زیست را نابود كرده ایم و سلامت خودمان و نسل آینده را به مخاطره انداخته ایم؛ باید به سمتی برویم كه بتوانیم مصرف را بهینه نماییم و با استفاده از سامانه و سیستم های هوشمند، آلودگی را كاهش دهیم.
وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: ما حمل و نقل ریلی را توسعه می دهیم و در مكان هایی كه امكان پذیر است به سمت برقی شدن وسایل حمل و نقل برویم تا آلایندگیها را كاهش دهیم. همین طور نوسازی ناوگان را در دستور كار خود قرار داده ایم بطوریكه نوع آنها حداقل مصرف سوخت را داشته و برمبنای استانداردها سوخت آنها یورو ۵ باشد. مدتی نوسازی ناوگان متوقف شده بود كه بتازگی طی تفاهم نامه هایی با شركت های خودروساز و وزارت صمت، باردیگر این طرح را به جریان انداخته و آنرا عملیاتی می نماییم.
اسلامی در پاسخ به پرسشی درباب تلاش خودروسازان برای ستاندن مجوز افزایش مدت زمان تعویق اجرای قانون هوای پاك و عدم تولید خودرو های منطبق با سوخت یورو ۴ از هیئت دولت و اظهار نظر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص اینكه ما زورمان به خودروسازان نمی رسد، بیان كرد: دولت برای كاهش آلودگی هوا و استفاده از خوروهای باكیفیت مصوبه قانونی دارد و من بعنوان رئیس كمیسیون زیربنایی، محیط زیست و صنعت هیئت دولت همواره بر این مساله تاكید دارم و اجازه نمی دهم هیچ مصوبه ای از این كمیسیون بیرون بیاید و به هیئت دولت برود كه محیط زیست را آلوده كند.


منبع:

1398/09/27
17:59:11
5.0 / 5
4093
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک