هزینه وام مسكن افزایش یافت

هزینه وام مسكن افزایش یافت به گزارش زمین دار شو قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن مقداری افزایش یافته كه بر این اساس زوجین تهرانی برای تهیه وام ۱۲۰ میلیونی باید ۱۰ میلیون و ۸۰ هزار تومان هزینه كنند و مجردهای تهرانی هم برای دریافت وام ۸۰ میلیونی مسكن و جعاله باید شش میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بپردازند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، امتیاز تسهیلات مسكن فروردین، مرداد، آذر ۱۳۹۸ كمی بیش تر از ۴۱ هزار تومان است، درحالی كه تسه فروردین امسال ۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد. البته تسه اردیبشهت امسال ۴۲ هزار تومان، تسه خرداد امسال ۴۲ هزار و ۴۰۰ تومان، تسه مرداد امسال ۴۲ هزار تومان و تسه شهریور امسال هم ۴۲ هزار و ۲۰۰ تومان داد و ستد می شود.
بر این اساس، با عنایت به شرایط كلی بازار قیمت متوسط هر ورق از اوراق تسهیلات مسكن حدود ۴۲ هزار تومان در نظر گرفته و با این رقم، هزینه وام مسكن برای اقشار مختلف محاسبه شده است.
با عنایت به این كه زوج های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسكن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند، هزینه این تعداد اوراق برای آنها هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می شود. به این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله كه بابت خرید آن باید ۴۰ برگ تسه خریداری شود، یك میلیون و ۶۸۰ هزار تومان اضافه می شود. در نتیجه در مجموع زوجین تهرانی باید برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسكن حدود ۱۰ میلیون و ۸۰ هزار تومان هزینه شود.
زوج های غیر تهرانی كه در شهرهایی با جمعیت بیش تر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می كنند، می توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند كه برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری كنند. با این حساب باید حدود شش میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند كه با احتساب یك میلیون و ۶۸۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله، در مجموع برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت كنند.
علاوه بر این، زوج های ساكن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسكن، ۱۲۰ برگ بهادار خریداری كنند كه باید چهار میلیون و ۹۲۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند. هم چنین برای دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله هم باید یك میلیون و ۶۸۰ هزار تومان پرداخت كنند كه در مجموع برای وام ۸۰ میلیون تومانی، حدود شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از جانب زوجین باید پرداخت گردد.
مجردهای تهرانی هم می توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و مجردهایی كه در مراكز استان های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت غیر زوج های ساكن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت نمایند كه به ترتیب هر كدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسكن را از فرابورس ایران خریداری كنند.
با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق پنج میلیون و ۴۰ هزار تومان، افراد ساكن در مراكز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و افراد گروه سوم مبلغ سه میلیون و ۳۶۰ هزار تومان پرداخت كنند. البته درصورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ یك میلیون و ۶۸۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند.1398/09/30
13:04:13
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: تسهیلات , قیمت , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک