یك مقام مسئول خبر داد

تغییر نحوه پرداخت حق الزحمه نظارت مهندسان ناظر از طرف نظام مهندسی

تغییر نحوه پرداخت حق الزحمه نظارت مهندسان ناظر از طرف نظام مهندسی زمین دار شو: مدیركل دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی از توافق این دفتر با سازمان های نظام مهندسی ساختمان استانها برای تغییر نحوه پرداخت حق الزحمه مهندسان ناظر آگاهی داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، حامد مانی فر در حاشیه كنفرانس ملی بتن و زلزله در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه به دنبال اصلاح ساختار نظام مهندسی هستیم، اظهار داشت: نظام مهندسی باید ساختار فنی خودرا حفظ كند و وارد حواشی انتخاب تشكل و صنفی نشود.
وی در پاسخ به پرسشی درباب اینكه چرا با عنایت به فنی بودن این تشكل صنفی، انتخابات آن جناحی و سیاسی است؟، اظهار داشت: عده ای می خواهند سازمان نظام مهندسی را جناحی جلوه دهند. انتخابات نظام مهندسی، سیاسی و جناحی نیست و تمام رفتار اعضا را رصد می نماییم.
مدیركل دفتر مقررات ملی و كنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده تخلفات مالی در دوره هیئت مدیره هفتم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: این پرونده مراحل حقوقی خودرا در مراجع قضائی طی می كند. تا زمانی كه مرجع قضائی رأی نهایی درباره آن صادر نكند، نمی توانیم وارد جزئیات شویم.
وی درباره برخورد فیزیكی اخیر در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بین دو عضو برجسته اظهار داشت: اگر دو عضو دارای مسئولیت شئون اخلاقی را رعایت نكنند و ضوابط حرفه ای را زیر پا گذاشتند و چنانچه مصداق تخلف انضباطی باشد، باید به این مساله رسیدگی شود.
مانی فر با اشاره به اینكه ساختار نظام مهندسی باید اصلاح گردد، اظهار داشت: در ایام گذشته جلسات مختلفی با هیئت مدیره های نظام مهندسی برگزار كردیم و در مراحل تصمیم سازی برای اصلاح ساختار هستیم.
سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینكه هم اكنون سوژه نحوه برخورد با پرداخت دستمزد مهندسان ناظر را در اولویت كار می دانیم، اظهار داشت: موضوع، روش پرداخت دستمزدها نیست بلكه باید مشخص شود كه با این پرداخت ها چگونه برخورد نماییم. پیشنهاد ما این است كه تمام این پرداخت ها باید در حساب های واسط واریز شود و به برداشت و واریزی های آن بتوانیم نظارت داشته باشیم.
وی افزود: این پرداخت ها باید در حسابی نگهداری شود تا اختتام ساخت و ساز و مرحله صدور اختتام كار این مبالغ باید مدیریت شوند تا به تدریج بتوان آنرا آزاد كرد.
مانی فر درباب آخرین وضعیت اصلاح قوانین سازمان نظام مهندسی در مجلس و وزارت راه و شهرسازی و دلیل تأخیر در بازبینی این قانون اظهار داشت: اصلاح قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان، هم از كانال مجلس بعنوان طرح در كمیسیون عمران و هم از كانال وزارت راه و شهرسازی بعنوان لایحه در كمیسیون امور زیربنایی هیئت دولت در حال بررسی است.
مدیركل دفتر مقررات ملی و كنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینكه قانون فعلی مشكل دارد اما می تواند پاسخگوی نیاز موجود ما باشد، اظهار داشت: با اهمیت تر از اصلاح قوانین، روش اجرای قانون است و باید ساز و كاری برای اجرای هرچه سهل تر قوانین داشته باشیم.
وی همین طور با اشاره به آخرین وضعیت تعیین رئیس نظام مهندسی شورای مركزی گفت: آقایان خرم، وثیق نیا و مؤمنی مقدم از طرف وزیر راه و شهرسازی به رئیس جمهور پیشنهاد داده شده اند و در ایام آینده روحانی از میان این سه نفر یك نفر را بعنوان رئیس شورای مركزی را انتخاب می كند.


منبع:

1398/10/05
15:13:00
5.0 / 5
4439
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک