معاون سازمان راهداری:

امكان كنترل آنلاین مسیر تردد اتوبوس ها از جانب خانواده ها فراهم گردید

امكان كنترل آنلاین مسیر تردد اتوبوس ها از جانب خانواده ها فراهم گردید به گزارش زمین دار شو معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از فراهم شدن امكان كنترل مسیر عبور اتوبوس های بین شهری از جانب خانواده مسافران اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از صداوسیما، مهران قربانی اظهار داشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اجرای ۳ طرح ضربتی، تلاش می كند امنیت و ایمنی سفر را تا قبل از تعطیلات نوروز افزایش دهد.
قربانی با اشاره به اینكه با وجود چند حادثه در ماه های اخیر، حمل و نقل عمومی هنوز هم در مقایسه با خودروی شخصی ضریب ایمنی بیشتری دارد اضافه كرد: در طرح نخست كه بر مبنای قانون تجارت اجرا می شود، همه شركت های حمل و نقل مكلف شدند مراكز مانیتورینگ عملیات حمل و نقل رانندگان خویش را ایجاد كنند.
وی افزود: بر مبنای قانون تجارت، متصدی حمل، مسئولیت حمل ایمنی بار و مسافر را هم بر عهده دارد و بر همین اساس، شركت های حمل و نقل باید به وسیله نصب سامانه های هوشمند كنترلی، رفتارهای راننده را از بدو سفر تا پایان، كنترل و مورد پایش قرار دهند.
قربانی اظهار داشت: دستورالعمل این كار تهیه و به همه شركت ها ابلاغ گردیده است و همه شركت ها به تدریج و تا قبل از تعطیلات نوروز این مراكز مانیتورینگ را در شركت های خود ایجاد خواهند كرد.
وی اضافه كرد: در اقدامی دیگر كه با هدف ارتقای امنیت مسافران انجام می شود، والدین یا خانواده مسافران می توانند (از دهه فجر امسال) با رفتن به پایگاه اطلاع رسانی سازمان راهداری به نشانی www.۱۴۱.ir و وارد كردن اطلاعات شامل پلاك اتوبوس و سریال صورت وضعیت مندرج در بلیت اتوبوس، به صورت لحظه ای و دقیق از آخرین وضعیت سفر آگاه شوند.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری خاطرنشان كرد: این سامانه هم در دهه فجر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته قربانی، همینطور همه مسافران می توانند از راه سامانه ۱۴۱، حین یا پس از سفر مستندات خویش را در مورد وضعیت سفر خود شامل ایمنی و مشكلات احتمالی ارسال نمایند كه این اطلاعات هم بلافاصله و به فوریت از راه مركز ۱۴۱ برای رسیدگی فوری (حسب مورد) به كمیسیون های ماده ۱۱ یا ۱۲ ارسال می شود و در صورت اثبات، برخورد لازم با متخلف یعنی راننده یا شركت حمل و نقلی صورت خواهد گرفت.
وی اضافه كرد: این سامانه هم همزمان با دهه مبارك فجر به بهره برداری رسمی خواهد رسید و امیدواریم با مجموعه این اقدامات، وضعیت ایمنی بهتری نسبت به گذشته در سفرهای هموطنان با ناوگان حمل و نقل عمومی كشور رقم بخورد.

1398/11/09
20:04:25
5.0 / 5
4374
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک