یك مقام مسئول مطرح كرد:

مزایای آیین نامه مبحث ۲۲ مقررات ساختمان

مزایای آیین نامه مبحث ۲۲ مقررات ساختمان زمین دار شو: یك مقام مسئول در سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران، با اشاره به تدوین آیین نامه اجرایی مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان اظهار داشت: با ابلاغ این آیین نامه، مهندسان بسیاری مشغول به كار خواهند شد.


رامین كرمی در نشست خبری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: بر اساس قانون ۲۱ نظام مهندسی ساختمان از وظایف سازمان های نظام مهندسی برگزاری همایش های آموزشی برای مهندسان عضو است، به همین دلیل همایش نقش مهندسی مكانیك با هدف ارتقای علمی فنی مهندسان مكانیك برگزار شد تا آموزش های لازم در خصوص فناوری نوین صنعت ساختمان به آنها ارائه شود.
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختنان عمدتا به موضوع تاسیسات برمی گردد و در نظر داریم در دوره جدید هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران موضوعات مطروحه درباره این مبحث را اجرایی كنیم. با این حال، آیین نامه اجرایی این مبحث از سوی وزارت راه و شهرسازی تدوین نشده و در نتیجه به سازمان های نظام مهندسی ابلاغ نشده است.
كرمی گفت: در این مبحث سرویس دوره ای موتورخانه ها و تاسیسات ساختمان ها لحاظ شده كه بسیار مهم است و آیین نامه این مبحث در حال تدوین بوده و نگارش آن پس از حادثه پلاسكو تصحیح شده است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ارسال ۱۴۸ مقاله علمی به كنفرانس نقش مهندسی مكانیك در ساخت و ساز بیان داشت: از میان این مقالات ۳۰ مقاله كه از نظر عملی سازی تئوری ها موفق تر بوده برگزیده و در نهایت شش مقاله در طول همایش و كارگاه های جانبی ارائه خواهد شد.
كرمی با اشاره به عضویت ۱۲۰ هزار مهندس در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران خاطرنشان كرد: ۱۰ هزار نفر از این افراد مهندس مكانیك بوده كه از این تعداد دو هزار و ۷۰۰ مهندس مباحث مربوط به شركت ملی گاز استان تهران و هزار و ۵۰۰ نفر دیگر در موضوعات مربوط به شركت آب و فاضلاب استان تهران خدمات می دهند.
وی در پایان تاكید كرد: از میان ۱۲۰ هزار مهندس عضو نظام مهندسی ساختمان استان تهران، در حال حاضر ۵۰ هزار مهندس فعال هستند؛ با این حال وظیفه این سازمان اشتغال برای اعضا نیست؛ بلكه ما خدمات فنی مهندسی ارائه می دهیم. با این حال اگر آیین نامه اجرایی مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان سریع تر ابلاغ شود شغل های بسیار زیادی وجود دارد كه روی زمین مانده و مهندسان بیشتری می توانند مشغول به كار شوند.

 

1396/05/04
00:58:18
5.0 / 5
5901
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک