تورم سوئیس تنها ۰ و دو دهم درصد!

تورم سوئیس تنها ۰ و دو دهم درصد! زمین دار شو: نرخ تورم سوئیس در اولین ماه سال جدید در سطح 0.2 درصد باقی ماند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از تریدینگ اكونومیكس، متوسط نرخ تورم سوئیس در ۱۲ ماه منتهی به ژانویه به ۰.۲ درصد رسیده است كه نسبت به نرخ تورم ثبت شده برای دوره منتهی به ماه قبل تغییری نكرده است اما ۰.۱ درصد كمتر از نرخ تورم پیش بینی شده قبلی برای این كشور شمرده می شود.
این تورم ۰.۲ درصدی كه یكی از بالاترین ترین سطوح تورم ثبت شده در سوئیس از پنج ماه قبل تابحال شمرده می شود، بیشتر از همه تحت تاثیر افزایش قیمت در بخش لباس و پوشاك قرار گرفته كه تورم آن از ۱.۳ درصد ماه دسامبر به ۲.۴ درصد در ماه ژانویه افزایش یافته است. تورم در بخش رستوران و هتلداری نیز از ۰.۶ درصد به ۱.۲ درصد رسیده است و تورم بخش حمل و نقل نیز ۰.۱ درصد اندازه گیری شده است.
متوسط نرخ تورم سوئیس در بازه زمانی ۱۹۵۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۳۸ درصد بوده است كه در این بین بالاترین تورم ثبت شده مربوط به نرخ ۱۱.۹۲ درصدی دسامبر سال ۱۹۷۳ و كمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به تورم منفی ۱.۴ درصدی اوت سال ۲۰۱۵ بوده است.
هسته تورمی كه تغییرات قیمتی انرژی و مواد غذایی را به سبب نوسانات بالای آنها در نظر نمی گیرد طی این مدت به منفی ۰.۲ درصد رسیده است. بر اساس ماهانه نیز تورم سوئیس در ماه ژانویه منفی ۰.۲ درصد بوده است.
هم چنین تا اختتام ماه ژانویه امسال نرخ بیكاری در سوئیس به ۲.۵ درصد افزایش پیدا كرده است كه نسبت به ماه قبل آن ۰.۲ درصد بیشتر بوده و بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده در این كشور طی شش ماه اخیر شمرده می شود.
در این مدت شمار افراد فاقد شغل در مقایسه با ماه قبل ۳۷۴۱ نفر بیشتر شده و به ۱۲۱ هزار و ۱۸ نفر رسیده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار افراد بیكار در سوئیس ۲۹۴۴ نفر كاهش داشته است كه معادل ۲.۴ درصد كل جمعیت بیكاران است.
در میان جوانان، نرخ بیكاری افراد ۱۵ تا ۲۴ سال سوئیسی بدون تغییر نسبت به رقم ثبت شده در ماه قبل به ۲.۴ درصد تا اختتام ماه ژانویه رسیده است كه كمترین رقم در طول هشت ماه اخیر شمرده می شود. طی این مدت شمار بیكاران جوان سوئیسی با ۱.۷ درصد افزایش (معادل ۲۰۷ نفر) به ۱۲ هزار و ۵۹۷ نفر رسیده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اما شمار جوانان بیكار سوئیسی ۸.۱ درصد (معادل ۱۰۶۰ نفر) كمتر شده است.
نرخ بیكاری تعدیل شده كه عوامل متغیر فصلی را نیز در محاسبه نرخ بیكاری در نظر می گیرد تا اختتام ماه ژانویه در سطح ۲.۳ درصدی قرار گرفته است كه نسبت به ماه قبل خود تغییری نكرده است.
متوسط نرخ بیكاری سوئیس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۸ برابر با ۳.۲۲ درصد بوده است كه بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به ۵.۷۰ درصد ژانویه ۱۹۹۷ و كمترین نرخ بیكاری ثبت شده نیز ۱.۵ درصد می ۲۰۰۱ بوده است.
منبع:

1398/11/25
14:08:59
5.0 / 5
4060
تگهای خبر: حمل و نقل , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک