جزییات طرح مالیات بر خانه های خالی

قراردادهای اجاره ۳ساله از مالیات معاف می گردند

قراردادهای اجاره ۳ساله از مالیات معاف می گردند مدیركل دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی جزییاتی از پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی را درباب طرح مالیات بر خانه های خالی، اعلام نمود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در یک برنامه تلویزیونی با موضوع جزئیات طرح مالیات بر خانه های خالی، اظهار داشت: الان پیشنهاد مشخص وزارت راه و شهرسازی این است، افرادی که تا شهریور واحدهایشان را عرضه کنند از مالیاتی که از شروع قانون تابحال باید می پرداختند، معاف می گردند.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، افزود: همین طور افرادی که تمایل داشته باشند، قراردادهای اجاره شان را ۳ ساله منعقد کنند از مالیات بر خانه های خالی و سایر مالیات هایی که در بخش مسکن مقرر است وضع شوند، معاف خواهند شد.
اصلانی توضیح داد: اگر بسته مالیات بر خانه های خالی را مشوق ها در کنار برخی قوانین سختگیرانه در نظر بگیریم، اساسا به تعادل در بازار مسکن و بازار اجاره، کمک می شود.
وی درباب ایجاد مشکلات و چالش هایی بر سر اجرای قانون و دور زدن های قانونی در غیرقابل سکونت ارزیابی شدن برخی واحدها با امضاهای طلایی، اظهار داشت: فساد در هر کشوری و برای هر قانونی ممکنست اتفاق بیفتد و راه های گریز از قانون وجود داشته باشد. ولی اساسا هدف این است که همه موارد این چنینی، شناسایی شوند.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن اشاره کرد: اگر اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی بتواند، ۵۰ درصد خانه های خالی را شناسایی و وارد بازار مسکن کند، رسالتش را انجام داده است و اساسا بتدریج، فرهنگ مالیات در کشور جا می افتد.
اصلانی توضیح داد: سامانه املاک و اسکان نه از جنبه فقط ثبت معاملات بلکه از جنبه احصا و شناسایی سکونت افراد، اتفاق بزرگی در کشور است.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: این طرح در سال ۷۱ هم عنوان شد. اما در اختیار نبودن آمار و اطلاعات دقیق، همچون دلیلهای تاخیر در اجرای هرگونه برنامه ای بود.
اصلانی با اشاره به اینکه درباره خانه های خالی نگرانی ها زیاد نیست، توضیح داد: چون اگر خانه نباشد مشمول این مالیات نخواهد شد و چون ضمانت های اجرایی در این قانون تدارک دیده شده هم اکنون کسی که بتواند خانه خودرا خالی نگهدارد سیستم اجازه نخواهد داد. بدین سبب خانه های خالی به بازار عرضه خواهد شد.
اصلانی اضافه کرد: مجلس در نظر دارد اصلاح نرخ ها را به شکلی انجام دهد که مشکلی ایجاد نشود. بدین سبب در این طرح قرار نیست در سرمایه گذاری مالیاتی دریافت شود و فقط از سوداگران بازار مسکن مالیات دریافت می شود.
وی اظهار داشت: برای بیش از ۱۰۰ هزار خانه خالی این طرح و گرفتن مالیات از خانه های خالی سبب عرضه قسمتی از خانه های خالی به بازار مسکن خواهد شد بدین سبب با این کار بیش از دو برابر تولید ظرفیت یک کشور وارد بازار خواهد شد.1399/04/26
21:52:03
5.0 / 5
2272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک