پیشگیری از بیكاری مرزنشینان و كوله بران

پیشگیری از بیكاری مرزنشینان و كوله بران به گزارش زمین دار شو رئیس كمیسیون مرزنشینان اتاق تعاون ایران، تقویت تعاونی های مرزنشین و توسعه مبادلات مرزی را باعث رونق اقتصاد دانست و اظهار داشت: اگر به دنبال كاهش اقتصاد غیر رسمی در مرزها هستیم چاره ای جز بهبود شرایط معیشتی مرزنشینان نداریم.


یاسر فیضی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: عمده مشکلات مرزنشینان به تخصیص بودجه خاص و هزینه از جانب دولت نیاز ندارد بلکه حل آن نیازمند توجه ویژه است.

نقش موثر مرزنشینان در پیشگیری از مهاجرت

وی با اشاره به نقش تعاونیهای مرزنشینان در پیشگیری از مهاجرت از مناطق مرزی و تقویت معیشت مردم اظهار داشت: انتظار داریم دولت اقدامات لازم و همه جانبه را جهت توسعه مناطق مرزی و کمک به معیشت مردم در مرزهای کشور انجام دهد.

فیضی اضافه کرد: سیاستگذاری ها باید بگونه ای باشد که فعالیت مرزنشینان رونق بگیرد در غیر این صورت صدمه های جدی متوجه مرزها خواهد شد.

جلوگیری از بیکاری مرزنشینان و کوله بران
رئیس کمیسیون مرزنشینان اتاق تعاون ایران با طرح این مورد که امنیت مرزها و حفظ آن یکی از مهم ترین مسائل هر کشور است، خاطرنشان کرد: مهمترین مبحث فراروی امنیت در مناطق مرزی، رضایت از فعالیتهای اقتصادی می باشد.

کاهش فعالیتهای اقتصادی مرزنشینان همچون شرکتهای تعاونی، پیله وران، کوله بران و ملوانان به علت اجرای نادرست سیاستها باعث خواهد شد تا سفره مرزنشینان در این سالها کم رنگ تر شود و بر بیکاری آنها بیفزاید.

تقویت مرزنشینان، تقویت امنیت و منافع ملی

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه مرزنشینان بیشتر از سایر مردم در نقاط دیگر کشور صدمه پذیر هستند اگر از نظر اقتصادی مردم در این مناطق دلگرم باشند تاثیرات مخرب سیاسی، اجتماعی و امنیتی به صورت قابل ملاحظه ای کاهش پیدا خواهد نمود و منجر به تقویت منافع ملی و امنیت کشور خواهد شد.

به اعتقاد فیضی، اگر به دنبال کاهش اقتصاد غیر رسمی در مرزهای کشور هستیم چاره ای جز بهبود شرایط معیشتی مردم نداریم.

رئیس کمیسیون مرزنشینان اتاق تعاون ایران تصریح کرد: در سال های اخیر مبادلات و معاملات رایج و قانونی در مناطق مرزی توسط تعاونیهای مرزنشینان بگونه ای بود که رضایت حداقلی مردم در دریافت کالاهای اساسی مجانی و خدمات را سبب شده بود اما برخی سیاستها سبب شد تا فعالیت این تشکل های کثیرالعضو گرفتار رکود شود.

فیضی اضافه کرد: خوشبختانه در مرزها این ظرفیت در تشکل های مرزنشین به شکل بالقوه وجود دارد و دولتها باید بر این اساس با تأمین منافع و سهمیم کردن آنها در تصمیم گیری ها ازاین فرصت نهایت استفاده را ببرند.
رشد و رونق اقتصاد با توسعه مبادلات مرزی

او در آخر اظهار داشت: با عنایت به آنکه مناطق مرزی به علت موقعیت خاص جغرافیایی از مناطق محروم به شمار می روند، تقویت تعاونی های مرزنشینان و سایر تشکل های اقتصادی فعال در مرزها و توسعه مبادلات مرزی بطور حتم باعث رونق اقتصادی و ایجاد رضایت مرزنشینان و بهبود وضع معیشت مردم شود.
1399/06/17
12:45:17
5.0 / 5
1772
تگهای خبر: خدمات , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک