مقام مسئول

تشدید سخت گیری كرونایی در ورود به فرودگاه ها از اول آبان

تشدید سخت گیری كرونایی در ورود به فرودگاه ها از اول آبان به گزارش زمین دار شو مدیركل حقوقی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: از آغاز آبان بازرسی كرونایی متقاضیان ورود به فرودگاه ها با سخت گیری همراه خواهد شد و از ورود افراد غیر مسافر و بدون بلیت جلوگیری می شود.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، بعد از آنکه برخی نهادهای ذی ربط در حوزه های بهداشت و درمان، فرودگاه ها و پروازهای داخلی را یکی از عوامل انتشار کرونا تشخیص دادند، سخت گیری ها در این صنعت افزایش یافت و حتی هفته گذشته دکتر زالی، رئیس ستاد مبارزه با کرونای تهران بزرگ با مدیران ارشد سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دیدار و از فرودگاه مهرآباد و همینطور برخی از پروازهای داخلی در مورد میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در هواپیماها بازدید نمود.
در این دیدار، پیشنهادهایی در مورد افزایش سخت گیری در پروازها و فرودگاه ها مطرح و تصویب شد؛ هفته گذشته هم وزیر راه و شهرسازی از بخشی از این پروتکل های جدید، بخصوص یک نفر در بین نشستن مسافران در هواپیما از آغاز آبان اطلاع داد. اتفاقی که منجر به افزایش قیمت بلیت هواپیما شد و قرار شده شرکت های هواپیمایی، هزینه سفر صندلی خالی را از سایر مسافران دریافت کنند.
جزئیات جدید ترین پروتکل های بهداشتی سفرهای هوایی
محمد سعید شرفی، مدیرکل حقوقی سازمان هواپیمایی کشوری در همین خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تشریح پروتکل های جدید بهداشتی در سفرهای هوایی که مقرر است از آغاز آبان اجرایی شود، تصریح کرد: از هفته آینده اجرای این پروتکل ها الزامی شده و تا زمانی که مسافران فرم های مربوطه را مطالعه و تأیید نکنند، بلیت برای آنها صادر نمی شود؛ وبسایت ها و اپلیکیشن های فروش بلیت هواپیما هم برنامه نویسی مربوطه را انجام داده اند و اجرای این دستورالعمل برای آنها هم الزامی شده است.
وی افزود: مسافران پیش از خرید بلیت باید فرم خود اظهاری درباره کرونا پُر کنند اگر تب، سرفه، تنگی نفس، از دست دادن حس بویایی یا چشایی و یا اختلالات گوارشی دارند، به فرودگاه نروند.
مدیرکل حقوقی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه ورود افراد غیر مسافر به فرودگاه ها از هفته آینده ممنوع می شود، خاطرنشان کرد: روال جدید پذیرش مسافران و بازرسی آنها طولانی تر شده است و لازم است که مسافران برای نداشتن استرس بابت جا ماندن از پرواز، زودتر از زمان های اعلامی به فرودگاه رجوع کنند.
وی با تاکید بر اینکه مسافران باید تا جایی که امکان دارد، کارت پرواز را به صورت الکترونیکی و آنلاین دریافت نمایند، اظهار داشت: در صف بازرسی ورود به فرودگاه، از این پس کارت پرواز، بلیت و کارت شناسایی از واردشوندگان درخواست می شود؛ چنانچه در هنگام بازرسی، دمای بدن مسافران از سقف مجاز بالاتر بود، اجازه ورود به فرودگاه را نخواهند داشت یا از سوار شدن آنها به هواپیما جلوگیری می شود.
شرفی درباره پروتکل های جدید داخل پرواز هم اظهار داشت: مسافران در حین پرواز اگر احساس بیماری کردند، باید سریعاً به مهمانداران اطلاع دهند؛ همینطور جابه جایی داخل هواپیما و هم تراکم مسافران در راهروی هواپیما هنگام پیاده شدن، باید به حداقل برسد.
این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری در مورد پروتکل های لازم الاجرا در فرودگاه مقصد هم تاکید کرد: مسافران از این پس با رعایت فاصله گذاری بیشتر اجتماعی، بار را تحویل می گیرند؛ ضمن اینکه پرسشنامه آنلاین ارزیابی بهداشتی مسافر هم باید پُر شود.
به گفته شرفی، از اول آبان رعایت فاصله گذاری در هواپیماها به نحوی که یک صندلی در میان هر دو مسافر فاصله باشد، الزامی خواهد بود و بیشترین سخت گیری در این خصوص صورت خواهد گرفت.


منبع:

1399/07/19
21:04:03
5.0 / 5
1419
تگهای خبر: پرواز , راه , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک