وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افتتاح واحدهای مسكن مهر و مسكن ملی با دستور رئیس جمهور

افتتاح واحدهای مسكن مهر و مسكن ملی با دستور رئیس جمهور وزیر راه و شهرسازی از آغاز ساخت ۲۵۳هزار واحد مسكن ملی و بهره برداری از ۴۰هزار مسكن مهر با دستور رئیس جمهور اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم آغاز بهره برداری و شروع عملیات اجرایی طرح های اقدام ملی مسکن و همینطور افتتاح واحدهای مسکن مهر، اظهار داشت: امروز از جریان تولید پیوسته و پایدار مسکن بهره برداری می شود. از تهیه زمین و نقشه تا ساخت، تحویل و واگذاری، جزو جریان پایدار تولید مسکن می باشد که وزارت راه و شهرسازی با همکاری بخش خصوصی آنرا انجام می دهد.
وی اضافه کرد: جریان تولید مسکن، مصون سازی از آفت هایی است که این جریان را تهدید می کند و امروز این جریان به بهره برداری می رسد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: سهم مسکن از تولید خالص ملی ۴۰ درصد، تولید ناخالص ملی ۲۰ درصد و اشتغال ۱۳ درصد است.
به گفته اسلامی، بخش مسکن از معدود بخش هایی است که عوامل کافی برای تولید وجود دارد و همه نهاده های آن داخلی است و از هیچ عامل خارجی تأثیرپذیر نخواهد بود، ازاین رو اگر اعتمادآفرینی صورت گیرد، بخش مسکن می تواند سهم خود در تولید را به دست بیاورد.
وی با تاکید بر اینکه مسکن به قوام و منزلت خانواده هم مرتبط می باشد، اظهار داشت: فعالان این عرصه با اعتمادآفرینی، سرمایه خویش را در این بخش به کار گرفته اند ازاین رو از سال ۹۷ که با حضور رئیس جمهور از طرح اقدام ملی مسکن رونمایی گردید تابحال در این زمان وزارت راه و شهرسازی توانست ثبت نام ها را تکمیل کرده و بعد از شناسایی واجدان شرایط واقعی و همینطور تهیه اراضی مورد نیاز، ساخت بعضی از این واحدها را به آخر برسد. همینطور ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد از طرح ملی مسکن به مردم تحویل می شود.
وی اظهار داشت: ما ناکامی ویژه ای در بافت فرسوده داریم علت آن هم این است که در بافت فرسوده باید همراه و هم سطح با مردم حرکت نماییم ازاین رو دفاتر تسهیلگری راه اندازی کرده ایم، شهرداری ها هم باید کمک کنند تا قوانین ساخت و ساز در بافت فرسوده را تسهیل کنند.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تابحال ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد از سهم ۱۰۰ هزار واحد بافت فرسوده که به بانک عامل بخش مسکن، معرفی شده و ساخت آنها شروع شده بود، وجود دارد و امروز ۶۰۰۰ واحد آن به بهره برداری می رسد.
اسلامی درباره نحوه واگذاری اراضی هم اظهار داشت: بخش زیادی از پروژه هایی که امروز ساخت آنها شروع می شود، اراضی آنها به صورت ۹۹ ساله به متقاضیان واگذار خواهد شد. همینطور بخش دیگر که قیمت بالاتری دارد، به صورت مشارکت با بخش خصوصی یا ساخت توسط خود مردم است ضمن اینکه فروش اقساطی این زمین ها هم از ۵ به ۱۰ سال افزایش یافته است که در چارچوب ۲۵۳ هزار واحد به مردم واگذار خواهند شد.
وی افزود: امروز همه ۴۰۰ هزار تعهد وزارت راه و شهرسازی در مورد ساخت و واگذاری مسکن به این صورت اجرا می شود که هر فرد بداند کدام واحد را دریافت خواهد نمود و پروژه را در زمانبندی مشخص تحویل می گیرد.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه از همه ظرفیت ها و اقشار مختلف بهره برده ایم، اظهار داشت: ۴۰ هزار واحد هم امروز برای فرهنگیان کلنگ زنی می شود. همینطور ۶۹ هزار واحد هم برای نیروهای مسلح کلنگ زنی خواهد شد و تعدادی واحد را برای مسکن کارگران آغاز به کار خواهیم کرد؛ همه این واحدها غیر از آن ۴۰۰ هزار واحدی است که تعهد داده ایم.


منبع:

1399/08/01
21:41:26
5.0 / 5
1272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک