نوبخت در مراسم الحاق ۲۸۹ دستگاه انواع ناوگان به شبكه ریلی خبر داد:

رشد 40 درصدی طول خطوط ریلی در 8 سال گذشته

رشد 40 درصدی طول خطوط ریلی در 8 سال گذشته به گزارش زمین دار شو رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: طول خطوط ریلی کشور که در ابتدای این دولت ۱۰ هزار کیلومتر بود تا آخر دولت دوازدهم به ۱۴ هزار کیلومتر خواهد رسید.به گزارش زمین دار شو به نقل از صداوسیما، محمدباقر نوبخت در مراسم ورود ۲۸۹ دستگاه انواع واگن و لکوموتیو تولید داخل به شبکه ریلی که با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شهردار تهران در ایستگاه راه آهن تهران برگزار شد اضافه کرد: پیش از این، در ابتدای سال و روز دوم فروردین سال جاری جلسه ای در سازمان برنامه و بودجه در جهت راهبرد جهش تولید ابلاغ گردیده توسط مقام معظم رهبری داشتیم که در آن جلسه، وزیر راه و شهرسازی برای عرضه برنامه جهش تولید در آن جلسه ی سازمان برنامه و بودجه حضور داشت.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: آنچه در بخش ریلی برای جهش تولید پیشنهاد شده بود در دو عرصه عرضه شد؛ نخست برای راه اندازی خطوط و زیرساخت ها و دوم ایجاد محصول و واگن و دستگاه هایی که برای ناوگان ریلی نیاز است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: در آن مقطع شاید بعید به نظر می رسید این اهداف محقق شود، به هر حال ما داشتیم وارد سومین سال محاصره اقتصادی می شدیم، وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل برنامه جهش تولید در عرصه ریلی برنامه اعلام نمود و ما امیدوار بودیم که بتوانیم در بخش زیرساخت ها و راه اندازی ریل و ناوگان موفقیت داشته باشیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اشاره به توسعه خطوط مترو در سرتاسر کشور اضافه کرد: هم اکنون از بندر چابهار بعنوان بندر اقیانوسی ایران که تحریم هم نیست، راه آهنی به سمت زاهدان در حال راه اندازی است که قطعه ای از آن بزودی در ماههای آینده افتتاح می شود.
وی اظهار داشت: در استان فارس هم راه آهن اقلید به یزد در حال تکمیل است که تا ماه آینده افتتاح می شود، همینطور در استان اصفهان خط آهن اصفهان - شهرکرد را در دست اجرا داریم که بزودی به اتمام می رسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه اتصال سنندج به شبکه سراسری ریلی در حال انجام می باشد، اضافه کرد: از میانه هم خط ریلی به اردبیل در حال راه اندازی است که بزودی افتتاح می شود، همینطور مسیر دیگری از میانه که به تبریز می رود که بزودی این مسیر هم به بهره برداری می رسد.
نوبخت اضافه کرد: از خلیج فارس به دریای خزر و اتصال ریلی رشت در ماههای آینده خبرهای خوبی خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: شرکتهای واگن ساز داخلی فعالیتهای خوبی داشتند که از آنها هم قدردانی می کنم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: تا پیش از این، ۱۰ هزار کیلومتر خط آهن در کشور داشتیم، اما امروز این رقم به ۱۴ هزار کیلومتر رسیده است و این نشان از رشد ۴۰ درصدی دارد.
نوبخت خاطرنشان کرد: اتصال راه آهن درون شهری به راه آهن برون شهری در تهران انجام شده و این دستاورد بزرگی است.
الحاق ۲۸۹ دستگاه انواع ناوگان به شبکه ریلی
۲۸۹ دستگاه انواع ناوگان ریلی شامل لکوموتیو و واگن باری و مسافری با اعتبار ۶۳۷ میلیارد تومان در یازدهمین و دوازدهمین مراسم الحاق ناوگان، سال جاری به شبکه ریلی کشور پیوست.
در مراسم الحاق این لکوموتیوها و واگن ها به شبکه ریلی، وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، شهردار تهران، مدیران عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت متروی تهران حضور داشتند.
ناوگانی که امروز به شبکه ریلی پیوست شامل ۲۴۵ واگن باری نو، ۲ لکوموتیو باری و ۳ واگن مسافری نو، ۵ لکوموتیو بازسازی شده، ۲۸ واگن مسافری و خدماتی و بهسازی ۶ لکوموتیو دیگر بود.


منبع:

1399/12/29
17:59:51
0.0 / 5
515
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک