در سامانه املاك و اسكان

همه كدهای ملی، مجاز به ثبت نام شدند

همه كدهای ملی، مجاز به ثبت نام شدند زمین دار شو: هم اکنون تمامی سرپرستان خانوار، بدون در نظر گرفتن آخرین رقم کد ملی می توانند اطلاعات سکونتی خودرا در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، از شروع شروع ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک و اسکان به آدرس amlak.mrud.ir در روز ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ سرپرستان خانوار تا ۹ اردیبهشت این امکان را داشتند برمبنای آخرین رقم کد ملی خود نسبت به ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی اقدام نمایند. اما از روز ۱۰ اردیبهشت این محدودیت برداشته شده و امکان ثبت نام برای افراد جامانده فراهم شده که تمامی کدهای ملی مجاز به نام نویسی هستند.
وزارت راه و شهرسازی بمنظور سهولت در ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان ۲۴ ساعته به سوالات شهروندان پاسخ می دهد. شهروندان تهرانی با گرفتن شماره ۵۹۱۹۸ و شهروندان دیگر استان های کشور با شماره گیری ۰۲۱۵۹۱۹۸ می توانند در گفت و گو با کارشناسان مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور موضوع ها و سوالات خودرا مطرح کنند. همین طور شماره پیامکی ۰۲۱۱۹۳ برای پاسخگویی بصورت ۲۴ ساعته آمادگی دارد.
انجام خوداظهاری بوسیله سامانه در اینترنت و با کامپیوتر شخصی به طور رایگان برای عموم برقرار است. همین طور در صورت تمایل استفاده از خدمات دفاتر پیشخوان دولت با هزینه شخصی نیز امکان پذیر است.
بدین سبب گزارش، طبق اصلاحیه ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب دی ۱۳۹۹ تمامی سرپرستان خانوار شامل شهری و روستایی، مالک و مستاجر مکلف هستند اطلاعات محل سکونت و املاک تحت مالکیت خود را با مالکیت های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و روستایی در سامانه ملی املاک و اسکان کشور به آدرس https: //amlak.mrud.ir ثبت کنند. مدت خوداظهاری و درج اطلاعات سکونتی و ملکی تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ادامه دارد.
بر طبق این قانون، مبنای دریافت خدمات دولتی از قبیل یارانه، افتتاح حساب بانکی، پلاک خودرو، انشعابات خانگی، گذرنامه و بسیاری دیگر از خدمات، ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک و اسکان و دریافت کد یکتا خواهد بود که عدم ثبت نام به مفهوم قطع این خدمات است.
یکی از اهداف راه اندازی این سامانه، شناسایی خانه های خالی از سکنه بمنظور اعمال مالیات است. البته ثبت نام در این سامانه به مفهوم جریمه مالیاتی نخواهد بود. شما می توانید یک اقامتگاه اصلی و یک اقامتگاه فرعی غیر از شهر محل اقامت خود داشته باشید که مشمول مالیات نخواهند شد.
همین طور خانه های واقع در روستاها و شهرهای دارای جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر در صورت خالی بودن مشمول مالیات نمی گردد. البته واحدهای مسکونی واقع در شهرهای زیر ۱۰۰ نفر جمعیت و روستاها که مالک و بهره بردار آنها هریک جداگانه در سامانه ملی املاک و اسکان کشور ثبت نشده باشد در حکم خانه خالی تلقی و مشمول جریمه ای معادل ۲۰ درصد مالیات سال اول این قانون خواهد شد.
واحدهای نوساز نیز بعد از ۱۲ ماه و در طرح پروژه های انبوه سازی بعد از ۱۸ ماه از زمان صدور گواهی اتمام عملیات ساختمانی مشمول مالیات موضوع این ماده می شوند.
منبع:

1400/02/11
23:36:09
0.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک